Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Orman yangınlarına dikkat!

Silifke Orman İşletme Müdürü Mustafa Arslan, sıcakların başlamasıyla artış gösteren orman yangınları konusunda vatandaşları uyardı

Giriş Tarihi: 17.6.2014
Mersin'in Silifke İlçesinde Orman İşletme Müdürü Mustafa Arslan, yaz aylarının gelmesiyle olası yangınlara dikkat edilmesi gerektiğini söyledi. Piknik yapan vatandaşların dikkatsizliği yüzünden çıkan yangınların önemli bir oranda olduğunu belirten Arslan, "Basit bazı önlemlerle ormanlarımızı zarar görmekten koruyabiliriz" dedi.

TOPRAĞA GÖMÜN

Ormanda güvenlik önlemi almadan ateş yakılmaması gerektiğini vurgulayan Arslan, vatandaşların dikkat etmesi gereken önlemler konusunda şunları söyledi: Piknikte yakılan ateşi muhakkak söndürünüz. Özellikle mangal için yakılan ateşi söndürülmeden bırakmayınız. Gerekirse toprağa gömünüz. Sönmemiş sigara izmariti ve kibriti yere atmayınız.

DİKKATLİ OLALIM

Yaz aylarında yangın sayısında büyük artış gözlendiğinin altını çizen Arslan, "Yaz mevsiminde meydana gelen yangınlar, ot, saman, çöp ve ekin alanlarında yoğunlaşmaktadır. Bu tür yangınların fidanlık veya ormanlık alanlara sıçrama riski çok yüksektir. Bundan dolayı, yaz aylarının başladığı şu günlerde çok dikkatli olup ormanlarımızı koruyalım" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Orman yangınlarına dikkat!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN