Türkiye'nin en iyi haber sitesi

"Bu mirası korumalıyız"

Tepebağ bölgesine incelemelerde bulunan Adana Valisi Mustafa Büyük, "Tarihi ve kültürel mirasımızı koruyup, geleceğe taşımakla görevliyiz" dedi

Giriş Tarihi: 18.6.2014
Vali Mustafa Büyük, Adana'nın simge bölgelerinden olan Tepebağ'daki tarihi yapılarda çeşitli incelemelerde bulundu. Sinema Müzesi, Atatürk Bilim ve Kültür Müzesi, restorasyon çalışmaları süren Gazipaşa İlkokulu, Ulu Camii ve Medresesi, Hasanağa Camisi, Yağ Cami ve Adana Kalesi'nin kalıntılarında incelemelerde bulunan Vali Mustafa Büyük, "Tarihi ve kültürel mirasımızı koruyup, geleceğe taşımak asli görevimizdir" dedi.

KÜLTÜR BARINDIRIYOR

Kendisine hayırlı olsun ziyaretinde bulunan İstanbul İl Kültür ve Turizm Müdürü Prof. Dr. Ahmet Emre Bilgili, ÇÜ İlahiyat Fakültesi İslam Sanatları Tarihi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Gözde Ramazanoğlu ve BTÜ Genel Sekreteri Osman Arık'ın da eşlik ettiği gezide konuşan Vali Büyük, birçok uygarlığa ev sahipliği yapmış olmasının doğal bir sonucu olarak Adana'nın, bünyesinde çok değerli tarihi eserleri barındırdığına dikkat çekti.

SEMBOL OLACAK

Ziyaret ettiği tarihi yerlerdeki eserleri dikkatle inceleyen Vali Mustafa Büyük, Adana'da geçmişin otantik izlerinin yeniden yaşatılması ve geleceğe taşınması için yapılan çalışmaları kararlılıkla destekleyeceklerini belirtirken, restorasyon çalışmalarının tamamlanmasıyla, Sarıyakup ve Ali Dede mahallelerini kapsayan Tepebağ bölgesinin, Adana'nın en önemli tanıtım ve kültürel sembollerinden biri olacağını ifade etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"Bu mirası korumalıyız"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN