Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Önlem almak için ölmek mi gerek?

Giriş Tarihi: 18.6.2014

Mersin'de bu yıl açılan Fetih 1453 Parkı'ndaki su kanalı ölüm tehlikesi taşıyor. Hiçbir güvenlik önlemi bulunmayan kanalın derinliği yaklaşık 2,5 metre

Mersin merkez ilçe Toroslar'da bu yıl açılışı yapılan Fetih 1453 Parkı'nda bulunan ve hiçbir güvenlik önlemi bulunmayan su kanalı ölüm tehlikesi saçıyor. Yaklaşık 2,5 metre derinliğinde olan kanalda boğulmalar yaşanmasından korkuluyor. Parka yürüyüşe gelen Mersinliler, kanalda bir an önce önlem alınmasını istedi. Önlem alınmadığı takdirde ağır sonuçlarla karşılaşabileceklerini söyleyen vatandaşlar, "Kimseye zarar gelmeden önlem alınsın" dedi.

"ÖNCE SEVİNMİŞTİK"
Çocuklarıyla kanal civarında yürüyüş yapan Celal Abukan, "Bu kanal çok uzun süreden beri var. Fakat burada hiçbir şey olmadığı için tehlikeli değildi. Park yapıldığında hem burası değerlendirildiği hem de kanala önlem alınacağı düşüncesiyle sevinmiştik. Fakat hiçbir önlem alınmadı. Kanal artık çok tehlikeli hale geldi. Etrafta onlarca çocuk var. Biri kazara düşse çok ağır faturası olabilir" diye konuştu.

ÇOCUKLAR MERAK EDİYOR
Kanalın özellikle çocukların dikkatini çektiğini söyleyen Abukan, "Park boyunca dolaşan çocuklar merak edip bu tehlikeli kanala bakıyor. Birbirleriyle şakalaşıyorlar. Burada oyun oynuyorlar. Herhangi bir dikkatsizlikte hayatlarını kaybedebilirler. Çocuklarımız için yapılan parka yine çocuklarımız için önlem istiyoruz" şeklinde konuştu.

KOKU DA SAÇIYOR
Kanalın yakınındaki evlere koku yaydığını da ifade eden Abukan, kanalın tehlikeli olduğu kadar bakımsız olduğunu söyledi. Abukan, "Kanalda sürekli su akmadığı için kalan sular çevreye kötü koku yayıyor. Bu nedenle temizlenmesi gerekiyor. Fakat ne bir temizlik ne bir bakım hiçbir şey yapılmıyor. Kanalın içinde 2-3 metrelik otlar, bitkiler bile yetişmiş. Belediye burayı ne zaman görecek?" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Önlem almak için ölmek mi gerek?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN