Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Genç mühendisler törenle rozetlerini taktı

Giriş Tarihi: 19.6.2014
Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Adana Şubesi, yeni mezun inşaat mühendislerinin mesleğe ilk adım atışını törenle kutladı. İMO Adana Şubesi Toplantı Salonu'nda gerçekleşen törende genç inşaat mühendislerine İMO rozeti takılmasının ardından mesleklerinin simgesi olan baret hediye edildi.

ETİK DEĞERLER
Çukurova Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü'nden mezun olan genç inşaat mühendisleri, İMO Adana Şube yöneticileri ve üyeleri ile Çukurova Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü Geoteknik Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Mustafa Laman, Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü'nden Yrd. Doç. Dr. İ Halil Gerek'le bir araya geldi. İMO Adana Şube Yönetim Kurulu Sekreter Üyesi İnşaat Yüksek Mühendisi Suphi Civelek, "İnşaat mühendisliği mesleğinin, toplumun yaşam kalitesi ve güvenliğine doğrudan etkisi olduğunu bilerek etik ve insani değerlere bağlı kalmanız en büyük temennimiz" dedi.

TEŞEKKÜR ETTİLER

Genç mühendisler adına konuşan Ozan Işıkcevahir ise bu önemli günlerini tecrübeli meslektaşları ve hocalarıyla birlikte kutlamaktan ötürü mutluluk duyduklarını söyledi. Mesleğe yeni başlayacak olmanın heyecanı içinde olduklarını dile getiren Işıkcevahir, öğrenimleri boyunca İMO'nun verdiği desteğe teşekkür ederek, iş hayatına atıldıklarında inşaat mühendisliği mesleğinin öneminin bilincinde olarak bilgilerinin yenilenmesine ve etik değerlere önem vereceklerini vurguladı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Genç mühendisler törenle rozetlerini taktı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN