Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Erdemli'de para ödüllü tatbikat

Giriş Tarihi: 20.6.2014
Mersin Orman Bölge Müdürlüğü'ne bağlı Erdemli Orman İşletme Müdürlüğü, orman yangını sezonu öncesi, yangına ilk müdahale ekiplerinin hareket kabiliyetini yerinde ölçmek amacıyla para ödüllü tatbikat düzenledi. Mersin Orman Bölge Müdürlüğü Orman Yangınları ile Mücadele Şube Müdürü Tufan Anamurluoğlu'nun koordinesinde Alata şefliğinde gerçekleştirilen tatbikat öncesinde personele eğitim verildi.

TÖMÜK BİRİNCİ

Eğitimde önceliğin can ve mal güvenliği olduğu belirtilecek yangına sakin bir şekilde müdahale edilmesi istendi. Yangına giden ekibin can güvenliğinin yangından daha önemli olduğu vurgulanan eğitimde eksiklikler de gözden geçirildi. Yangın tatbikatı eğitimin de ve tatbikatta 86 personel görev alırken, 7 arazöz, 2 ilk müdahale aracı ile 4 motosiklet hazır bulundu. Tatbikatta mini helikopter de kullanıldı. Siren sesi ile başlayan yangın tatbikatı yarışmasında 5 dakikada yangın mahalline vararak yangına müdahale eden Tömük Şefliği ekibi birincilik elde etti.
2 YEVMİYE ÖDÜL

Alışılmışın dışında yangının kullanılmadığı tatbikatta ateşsiz noktaya su ve köpük sıkıldı. Tatbikatta birinci gelen Tömük Şefliği ekibine ödül olarak 2 yevmiye ikramiye değerinde kişi başına 250'şer lira para ödülü verildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Erdemli'de para ödüllü tatbikat
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN