Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Melih ABİ: Yeni bir dolandırıcılık olayı ve mağdur olanlar

Giriş Tarihi: 20.6.2014
Mersin'den meslektaşımız Ziya Keskinışık'tan bir elektronik posta aldım. Okurlarımızı uyarmamı istedi. Diyor ki; "Acil Destek Hattı isimli kuruluşlara kim dur diyecek? 444 5 3.. veya başka numaralardan birileri arayarak size adınız ve soyadınızla hitap ederek bir yıl ücretsiz poliçenizin süresi dolduğunu belirtiyor ve 'yeni poliçelerimizi adresine göndermemizi onaylıyor musunuz?' diye soruyor. Yani daha önce aranmamış veya teklife onay vermemiş olmanıza rağmen size devam mı, tamam mı diye bir teklifte bulunuyorlar. Her koşulda da sizden 300 liraya yakın para istiyorlar. İtirazınız halinde ise sizi icraya vermekle tehdit ediyorlar. Çok ciddi bir dolandırıcılık olayı ve ben konuyu Mersin milletvekillerimize iletip bakanlık düzeyinde dolandırıcılığın takibini sağlamaya çalışacağım. Lütfen bunu takip edip halkın daha fazla dolandırılmasının önüne geçer misiniz? İnternette bu konuda yüzlerce şikayet bulabilirsiniz." Ziya abinin gönderdiği yazıyı dokunmadan yayınlıyorum. Umarım yetkililer harekete geçer, insanların mağdur olmasını engeller.

TAŞUCU TOKİ'DE TEDAŞ AYDINLATMA ARIZASI
Mersin'in Silifke ilçesine bağlı Taşucu Mahallesi'nden Kenan Gülkan isimli okurumuz, "Silifke ilçesi, Taşucu Mahallesi TOKİ konutlarında uzun zamandır TEDAŞ aydınlatma direklerinin çoğunda sokak lambaları genel arıza veya ampul arızası nedeniyle yanmıyor. Bu lambaların yanmaması mal ve can güvenliği açısından tehlike arz ediyor. Konuyu TEDAŞ'a 02.06.2014 tarihinde 17920 şikayet numarası ile bildirdim. Arıza kayda alınarak, tarafıma da şikayet şifresi gönderildi. Ancak bildirimden bu yana 20 gün geçmesine rağmen arıza hala giderilmedi" dedi. Okurumuzun şikayetini köşeme taşıdım. Umarım dikkate alınır.

OKURUMUZDAN TEŞEKKÜR
Melih Abi köşesi olarak eleştirimizi yapıyoruz. Ama siz okurlarımızdan gelen teşekkürlere de zaman zaman yer veriyoruz. Okurumuz Emin Kurnaz da bize zaman zaman gördüğü ve yaşadığı sıkıntıları aktarır. Biz de değerlendiririz. Bu defa teşekkür etti ve dedi ki; "Bir eğitim öğretim yılı daha biterken oğlumu bu yıl yazdırdığım, her ne zaman okula gittiğimde kah sınıflarda kah okul koridorlarında, bahçesinde öğrencilerle ilgilendiğini gözlemlediğim DSİ İlköğretim Okulu müdür ve yardımcılarına, cefakar öğretmenlerimize, bir yıl boyunca itina ile çocuklarımızı tam dakikasında okuldan eve güvenle kusursuz bir şekilde götürüp getiren hiçbir sorun yaşatmayan, servis şoförümüze teşekkür ederim."

GÜLMECE
Ameliyat odasında doktorla hasta konuşuyordu. Hasta: "Aman doktor, çok korkuyorum. Ömrümde ilk defa ameliyat olacağım!" Doktor: "Korkmakta haklısın, bende ömrümde ilk defa ameliyat yapacağım!"

Yaşadığınız kentte, oturduğunuz mahalle ve sokakta hangi sorunu yaşıyorsanız bana yazın, çözüm bulalım Fax: 0322 459 84 20

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Melih ABİ: Yeni bir dolandırıcılık olayı ve mağdur olanlar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN