Başkan Aşut: Yeni projeler üretilmeli

Giriş Tarihi: 21.6.2014
Mersin Ticaret ve Sanayi Odası'nın her yıl yaptığı olağan Ortak Meslek Komitesi toplantısı gerçekleştirildi. MTSO Yönetim Kurulu Başkanı Şerafettin Aşut, "MTSO olarak Mersin ekonomisinden sağlığına, eğitiminden sosyal yaşamına ve alt yapısına kadar her şeye destek vermeye çalışıyoruz" dedi.

KENTSEL DÖNÜŞÜM

Teoride kalan projelerin artık hayata geçmesi gerektiğini belirten Aşut, "Daha temiz bir Mersin için modern katı atık tesisleri, modern Mersin'i ortaya çıkartacak bir kentsel dönüşüm, kent içindeki oto galerilerinin taşınabileceği alanlar planlanması, sağlımız için daha çok yeşil alan, dere kenarlarının birer rekreasyon alanına dönüştürülmesi, işte bu kent-çevre ilişkisinin bazılarıdır" diye konuştu.

ÖNEMLİ ÇÖZÜM NOKTASI
Mersin'in kalkınması için çeşitli projelerin hayata geçirilmesi gerektiğini vurgulayan Aşut, "Şehir her sabah batıdan doğuya, her akşam doğudan batıya taşınmaktadır. Bu durum hem trafik hem de ekonomik anlamda sorun teşkil etmektedir. Kentin kuzey ve batı kesiminde planlanacak yeni sektörel sanayi siteleri ve sektörel ticaret merkezleri bu sorun için önemli bir çözüm noktası olacaktır" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başkan Aşut: Yeni projeler üretilmeli
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN