Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Erzin isos'ta değişim şansı

Hatay'ın Erzin ilçesinde yapımı bitmek üzere olan Erzin İsos Termal Sağlık Merkezi'nde devre mülk sahibi olanlar, 100'den fazla ülkede 4 bini aşkın tesisten de değişim yoluyla yararlanabilecek

Giriş Tarihi: 21.6.2014
Doğan Jeotermal'in yaklaşık 100 milyon dolarlık yatırımla Hatay'ın Erzin ilçesinde inşaatını sürdürdüğü Erzin İsos Termal Sağlık Merkezi, yıl sonuna kadar tamamlanarak hizmet vermeye başlamaya hazırlanıyor. Birçok hastalığa karşı olumlu etkisi bulunan şifalı sulardan yararlanmak isteyenleri ağırlayacak İsos Termal, konuk edeceği devre mülk sahiplerine 100'ü aşkın ülkede, 4 binden fazla tesisten, RCI sistemi sayesinde yararlanma olanağı sunuyor.

12 BİNDEN FAZLA ÜNİTE

Erzin İsos Termal'in konukları ayrıca, Doğan Jeotermal'in Balıkesir'in Edremit ilçesindeki Hattuşa Astryra ve Ankara'nın Güdül ilçesindeki Hitit Ayaş tesislerinden de aynı değişim programıyla yararlanabiliyor. Erzin İsos Termal Sağlık Merkezi hakkında bilgi veren firma yetkilileri, kısa süre sonra tamamlanacak olan projenin 33 bin metrekare inşaat alanı bulunduğunu, 516 daire ve 12 bin 384 devre mülk ünitesini kapsadığını kaydetti. Yetkililerin verdiği bilgiye göre tesislerde 5 bin metrekarelik SPA-Kür termal kür merkezi, 2 bin 500 metrekarelik AVM, 800 metrekarelik günübirlik kullanım alanı var. Tesiste 800 kişinin istihdam edilmesi hedefleniyor.

JEOTERMALİN DEVİ

Jeotermal Enerji Kaynakları Araştırma ve Değerlendirme Vakfı Başkanı, Devre Mülk ile Devre Tatil Yatırımcıları Derneği Başkanı ve Ankara Termal Turizm Yatırımcıları ve İşletmecileri Derneği Başkanı olan Mehmet Ali Doğan'ın önderliğinde faaliyet gösteren Doğan Jeotermal, son 20 yıldır yurt genelinde önemli projelere imza atıyor. Balıkesir ve Ankara'da hizmet vermeye devameden dev tesislerden sonra Erzin'de de İsos Termal'i bitirmek üzere olan şirket, 10 yılda 5 termal tesis daha yapmayı hedefliyor.

TERMALİN LİDERİ ABD
Dünyada yükselen değer haline gelen termal sağlık turizmine ilgi giderek artıyor. Termal sağlık turizmi pastasından her yıl ABD 5,5 milyar dolar, Avrupa Birliği ülkeleri 3,5 milyar dolar, Çek Cumhuriyeti bile tek başına 1 milyar dolar pay alırken Türkiye sadece 20 milyon dolar alıyor. Jeotermal kaynakların tamamının kullanılması halinde Türkiye ekonomisine katkısının yılda 20 milyar dolara, yani tam bin katına çıkması bekleniyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Erzin isos'ta değişim şansı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN