Kontörcüler yine sahnede

Bir süredir sesleri çıkmayan kontör dolandırıcıları yine sahneye çıktı. Adana'da telefonla aradıkları şahıslara kendilerini polis gibi tanıtıp, "Banka hesabınız terör örgütü PKK'nın eline geçti. Size yardımcı olacağız. Vereceğimiz hesaba paranızı yatırın. Adamların yakalayıp paranızı iade edeceğiz" diye tanıtan çete Adana'da çökertildi. Biri kadın 5 kişilik çetenin, Adana, Manisa, Ankara, İzmir ve Kayseri'de yaklaşık 100 bin lira dolandırdığı öğrenildi.

HESABA AKTARILDI

Kendinisi başkomser olarak tanıtan 29 yaşındaki Ramazan D., Erciyes Üniversitesi Meslek Yüksekokulu'ndan mühendis Fahri Büyükbaş'ı arayıp, "Ben başkomiser Ahmet. Sizin hesabınız PKK tarafından ele geçirilmiş bu nedenle hesabınızdaki paraları başka bir hesaba aktarmanız gerekiyor aksi taktirde PKK'ya para aktarmaktan yani yardım ve yataklıktan işlem göreceksiniz vereceğim hesaba parayı aktarın" dedi. Korkan mühendis, parayı Adana'da bulunan hesaba aktardı.

TUTUKLANDILAR

Dolandırıcı Ramazan D. mühendisin yatırdığı 20 bin liranın bin 500 lirasını ATM'den çekti. Geri kalan parayı çekmesi için Şaziye A.'yı bankaya gönderdi. Polis, parayı çeken kadını gözaltına aldı. Bu arada kadını parkta bekleyen Ramazan D'de üzerinde bin 500 lira ile yakalandı. Sorgulamada çetenin diğer üyeleri Serkan K., Mustafa K. ve Zafer K.'de gözaltına alındı. Bugüne kadar vatandaşların 100 lirasını dolandıran çete mensupları tutuklandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kontörcüler yine sahnede
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN