Hasan Kalyoncu'ya 2 yeni bölüm

Giriş Tarihi: 24.6.2014

Hasan Kalyoncu Üniversitesi'nde Görsel İletişim Tasarımı ve Sınıf Öğretmenliği bölümleri açılacak. Bu bölümlere sadece burslu öğrenci alınacak

Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ) Rektörü Prof. Dr. Tamer Yılmaz, tamamen burslu öğrencilerin okuyacağı iki yeni bölüm açacaklarını söyledi. Vakıf üniversitesi felsefesiyle hareket ettiklerini belirten Yılmaz, açacakları Görsel İletişim Tasarımı ve Sınıf Öğretmenliği bölümlerine 30'ar öğrenci alacaklarını, tam burslu olan bu öğrencileri nitelikli olarak yetiştireceklerini kaydetti.

ÖĞRENCİ SAYISI ARTIYOR
Üniversitelerinde 6 fakülte ile 19 bölümde 2 bin 200 lisans ve 200 yüksek lisans öğrencisinin eğitim gördüğünü anımsatan Prof. Dr. Tamer Yılmaz, "500 dönümlük bir arazi üzerinde ciddi bir kampus yapılanması yaptık. Bir kampus üniversitesiyiz. Tüm sosyal donatıları, sosyal kompleksleri, yurtlar ile ciddi bir alt yapısı olan bir üniversiteyiz. Çok iyi bir öğretim üyesi kadrosuna da sahibiz. 160 öğretim üyemiz var. Öğretim elemanı başına öğrenci sayısını 15'te tutmak, bu sayıyı düşürmek istiyoruz. Bunu öğrenci sayımız arttıkça yeni kaliteli öğretim üyelerini kadromuza dahil ederek sağlıyoruz" dedi.

HEDEF 5 BİN ÖĞRENCİ
Şimdilik 5 bin öğrenci hedefleri bulunduğunu belirten Prof. Dr. Yılmaz, "Daha fazla nitelikli öğretim düşünüyoruz. Çok öğrenci almıyoruz, aldıklarımızın büyük bölümü de burslu. Vakıf üniversitesinin anlamı da burada. Mesela iki yeni bölüm açıyoruz. Biri Görsel İletişim Tasarımı, buraya tamamı burslu olacak şekilde 30 öğrenci alacağız, paralı öğrenci olmayacak burada" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hasan Kalyoncu'ya 2 yeni bölüm
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN