MTSOB projelerini hayata geçiriyor

Giriş Tarihi: 24.6.2014
Mersin-Tarsus Organize Sanayi Bölgesi (MTOSB) 11'inci Olağan Genel Kurulu yapıldı. MTOSB Yönetim Kurulu Başkanı Sabri Tekli, üzerinde durdukları önemli projelerden birinin de enerjideki dalgalanmaları ve kesintileri engellemek için Nacarlı Trafo Merkezinde 3 olan fider sayısını, 6'ya çıkarmak olduğunu söyledi. Tekli, TEDAŞ barası ile OSB barasını ayırma işlemini yapacağını söyledi.

3 YILDA BİTİRİLECEK

Bununla ilgili tüm çalışma ve projelerin, TEİAŞ Grup Müdürlüğü'ne teslim edildiğini belirten Tekli, "Yaklaşık 1 milyon liraya mal olacak yatırımın bir kısmı tarafımızca, bir kısmı da TEİAŞ tarafından karşılanacaktır. Hedefimiz tüm bu işlemlerin 2014 yılı sonuna kadar tamamlamaktır" dedi. En büyük projelerinden birisinin de birinci OSB havai elektrik hatlarını cadde cadde yer altına alıp, ikinci OSB'de olduğu gibi scada otomasyon sistemine geçilmesi olduğunu belirten Tekli, "Bu proje uzun soluklu bir proje olup, bizim dönemimizde bir kısmı, önümüzdeki yıllarda ise kalan kısımları olmak üzere yaklaşık 3 yılda bitirilmesi planlanmaktadır" diye konuştu.

OTOBAN İÇİN ÇALIŞILIYOR

Otoban bağlantısı için senelerdir uğraştıklarını ve henüz net bir çözüm elde edilemediğini belirten Tekli, "İlk kez bu yıl yapımı ile ilgili biraz yol alındığını söyleyebiliriz. Yönetim kurulumuzla, bu konunun biz sanayiciler için ne kadar önemli olduğunu belirtmek adına, Karayolları Genel Müdürümüzle görüşmek üzere Ankara'ya gittik ve projenin teknik bir konudan dolayı reddedildiğini öğrendik" şeklinde konuştu. Tekli öte yandan, MTOSB Meslek Lisesi'nde 425 öğrenci ile 2013-2014 eğitim yılını tamamladıklarını ve ilk mezunlarını bu sene verdiklerini belirtti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
MTSOB projelerini hayata geçiriyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN