Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Üstün zekalı çocukların yolunu açan ÇÜZDER uygun ortamlar hazırlıyor

Giriş Tarihi: 24.6.2014

Çukurova Üstün Zekalılar Derneği (ÇÜZDER), üstün zekaya sahip 3-14 yaşındaki çocukların kendilerini geliştirmeleri için uygun ortam hazırlıyor

Adana ve çevre illerde faaliyet gösteren Çukurova Üstün Zekalılar Derneği (ÇÜZDER), üstün zekalı velilerin ilgisini daha çok çekiyor. Derneğin kurduğu Eğitim Merkezi'nde uzman eğitim kadrosuyla üstün zekalı çocuklara eğitim veriliyor. Merkezdeki eğitmenler okul öncesi ve sonrası üstün potansiyeli olan çocuklarla atölye çalışması yaparak kendilerini geliştirmeleri ve yeteneklerini kullanabilmeleri için uygun ortam hazırlıyor. ÇÜZDER Eğitim Koordinatörü Berna Ünsal, üstün zekalı potansiyelini tam olarak kullanabilen ve toplum hayatına uyum gösteren bireyler olması için kendilerine başvurmaları gerektiğini hatırlattı.

BAĞIMSIZLIĞI SEVİYORLAR
Berna Ünsal, aileleri uyararak zeki çocukları şöyle tarif etti: "Üstün zekalı çocuk, çoğunlukla yüksek özgüvene sahiptir. Merak duyduğu şeyleri öğrenmeden rahat edemez, sürekli sorgular. Mükemmeliyetçidir, güçlü bir hafızası vardır, karmaşık kavramları anlayabilecek muhakeme yeteneğine ve sözel bilgiye sahiptir. Tekrarlardan sıkılır ve ödev yapmaktan hoşlanmaz. Bağımsız çalışmayı sever. Çoğu üstün zekalı çocuk, yeteneklerini geliştiremeden okullardan mezun olur ve gerçekte olabileceğin altında başarı gösterir" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Üstün zekalı çocukların yolunu açan ÇÜZDER uygun ortamlar hazırlıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN