Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çağ'daş işbirliği

Mersin Teknoloji Geliştirme Bölgesi (Teknopark) ile Çağ Üniversitesi arasında eğitime yönelik işbirliği protokolü imzalandı

Giriş Tarihi: 25.6.2014
Eğitimde işbirliği yapmak isteyen Mersin Teknoloji Geliştirme Bölgesi (Teknopark) ile Çağ Üniversitesi arasında işbirliği protokolü imzalandı. Mersin Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, protokol kapsamında Çağ Üniversitesi Matematik- Bilgisayar bölümü öğrencilerinin Teknopark şirketlerinde staj imkanı bulacaklarını ve üniversite- sanayi işbirliği ile her iki kurumun bilim, sanayi ve yenilikçilik alanlarında model üreterek ortak çalışmalara imza atacağını söyledi. 130'u aşkın ileri teknoloji projesini hayata geçiren Mersin Teknopark'ın Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından yapılan değerlendirmede en iyi 9'uncu Teknopark seçildiğini hatırlatan Güzeloğlu, "Bu dereceyi daha iyiye taşımanın arzusundayız. İmzalanan protokolün tüm kurumlarımız adına çok faydalı olacağına, genç beyinlerin istihdamına katkı sağlayacağına inanıyor, ilimiz ve öğrencilerimiz için hayırlı olmasını diliyorum" şeklinde konuştu.

TEKNOLOJİ GÜCÜ VERECEK
Çağ Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Lütfi Bayboğan ise protokol antlaşmasının Çağ Üniversitesi'ni özellikle teknoloji bakımından daha güçlü yarınlara hazırlayacağına vurgu yaptı. Çağ Üniversitesi Rektörü Prof Dr. H. Çetin Bedestenci ve Mersin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süha Aydın ile Teknopark Genel Müdürü Özgür Durmaz da protokolün önemine dikkat çekti. Konuşmaların ardından Rektör Prof. Dr. Çetin Bedestenci ve Teknopark Genel Müdürü Özgür Durmaz protokolü imzaladı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çağ'daş işbirliği
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN