Şakir gözünü Kanada'ya dikti

Gaziantep Hayvanat Bahçesi sakinlerinden Şakir isimli zürafa için yıllardır aranan eş Kanada'da bulundu

Giriş Tarihi: 25.6.2014
Gaziantep Doğal Hayatı Koruma ve Hayvanat Bahçesi'nde yıllardır eş aranan erkek zürafa Şakir'e, Kanada'dan eş getirilmesi çalışmaları sürüyor. Zürafalar çok nadir dişi doğurduğu için eş bulmakta zorlanan hayvanat bahçesi yönetimi, Kanada'dan bir dişi zürafa getirilmesi için görüşmelere devam ediyor.

TÜRKİYE'NİN EN BÜYÜĞÜ

Hayvanat Bahçesi Destek Hizmetleri Daire Başkanı Celal Özsöyler, alan genişliği ve tür sayısı bakımından Türkiye'nin en büyük, Avrupa'nın ikinci ve dünyanın dördüncü büyük hayvanat bahçesine sahip olduklarını söyledi. Bahçede 300'e yakın tür ve 7 binin üzerinde hayvan bulunduğunu ifade eden Özsöyler, hayvanat bahçesinde yalnız yaşayan Şakir isimli zürafaya eş bulma çalışmalarının uzun süredir devam ettiğini belirtti.

GÖRÜŞMELER SÜRÜYOR

Yaklaşık iki yıl önce girişimde bulunduklarını ancak bazı nedenlerden dolayı bunun gerçekleşemediğini dile getiren Özsöyler, "Ankara Hayvanat Bahçesi'nden getirdiğimiz Şakir'e yıllardan beri eş arıyoruz. Zürafa getirildiğinde 1 yaşındaydı, şimdi ise 13 yaşına bastı. Zürafaların ömrü 20-25 yılı buluyor. Erkek zürafalar ergenliğe 3 yaşından sonra ulaşıyor. Şu anda Kanada'dan bir dişi zürafa getirmek için görüşmelerimiz sürüyor. Umarım yakın zamanda işlemler tamamlanır, Şakir'e yıllardır beklediği eşi getiririz" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şakir gözünü Kanada'ya dikti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN