Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yardım esnafa İlaç gibi geldi

Mersin'de bir Suriyelinin işlettiği lokantada yaşanan patlama sonucu meydana gelen maddi hasarı Mersin Valiliği karşıladı

Giriş Tarihi: 25.6.2014
Mersin'de 19 Mayıs'ta Suriyeli bir esnafa ait lokantada yaşanan patlama nedeniyle 9 araç, 30 ev ve işyerinde maddi hasar meydana gelmişti. Mersin Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Talat Dinçer'in başvurusu üzerine harekete geçen Mersin Valiliği tarafından zarar gören ev ve işyerlerine hasar durumuna göre toplam 100 bin lira yardım yapıldı. Patlamanın ertesi günü yapılan hasar tespit çalışmaları sonrası tespit edilen ücret 20 gün içerisinde esnafın hesabına yatırıldı.

ESNAF DESTEK İSTEDİ

Mersin Esnaf Odası Başkanı Talat Dinçer, patlamadan zarar gören esnafın yarasını sarabilmek adına Mersin Valisi Hasan Basri Güzeloğlu ile görüşerek, acil yardım talebinde bulundu. Patlamadan bir gün sonra olay yerine gelerek hasar tespit çalışması yapan görevliler başvurusu olmasa dahi güvenlik güçlerinin de yardımıyla zarar gören esnafa para yardımı yapılması için düğmeye bastı.

HEMEN İNCELENDİ
Yapılan tespit çalışmaları sonrası yaklaşık 30 ev ve işyerine 500 lira ile 8 bin lira arasında değişen oranlarda para yardımı yapılmasına karar verildi. Vali Güzeloğlu'nun talimatı ile 100 bin lira Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı'nın bütçesinden karşılandı. Yaklaşık 20 gün içerisinde zarar gören tüm vatandaşların hesabına paraları yatırıldı. Bu durum ise esnafı oldukça memnun etti. Daha önce bu tür başvurularına aylar sonra ancak yanıt alabildiklerini dile getiren esnaf, "Paranın 20 günde hesabımıza yattığını görünce çok şaşırdık. Doğrusu 'İlaç gibi geldi' lafı ancak böylesi bir durum için söylenebilir" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yardım esnafa İlaç gibi geldi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN