Melih ABİ: Toplu taşıma araçlarının egzozlarından zehir çıkıyor

Giriş Tarihi: 27.6.2014
Adana'dan toplu taşıma araçları ile ilgili bir şikayet aldım. Okurumuz, "Araçlar çok eski, artık yenilenmesi lazım. En önemli sebebi ise egzozlarından çıkan zehirli duman. Bakımsızlıktan deyin, araçların eski olmasından deyin veya kaçak yani ucuz mazottan deyin egzozlarından çok kötü duman çıkıyor. Şimdi yaz aylarındayız. Havalar da bir hayli sıcak geçiyor. Bu tür araçların kaza ile arkasına düştüğünüzde inanın zehir soluyorsunuz. Araçların periyodik bakımı yapılsın, eski araçlar değişsin" dedi. Biz de köşemize taşıyoruz. Umarım okurumuzun şikayeti dikkate alınır. Sorun çözüme kavuşur.

DİREK AYAĞA KALKTI
Geçtiğimiz günlerde Yakapınar Mahallesi'nde yan yatan elektrik direği ile ilgili şikayeti köşeme taşımıştım. Daha sonra şikayet gazetemizde haber olmuştu. TEDAŞ yetkilileri direğin onarımını yaptı. Bu süre içerisinde abonelerini mağdur etmemek için elektrik hattını kesip başka bir hattan elektrik verildi. Geçtiğimiz günlerde direk tekrar ayağa kaldırılıp normal hattan elektrik verilmeye başlandı. Biz de bir sorununuzu daha çözmenin keyfini yaşadık.

SOKAK HAYVANLARI DA İNSANLARDAN ŞİKAYETÇİ
Adana'dan bir okurumuz sokak köpekleri ile ilgili şikayetini dile getirmiş köşemizde değerlendirmiştik. Meslektaşım Fatoş Tekbaş hayvanseverliği ile tanınır. Şikayetlerle ilgili bir cevap vermiş. Diyor ki; "Sokak hayvanları için en kolay yol potansiyel tehdit görülmeleri. Peki insanlar bu zavallı hayvanlar için ne yapıyor? Özellikle sokak hayvanları ile ilgili sana gelen şikayetlere üzülüyorum. Bir de konuya hayvanların gözüyle bakmak lazım. Onlar insanlarla ilgili ne gibi şikayette bulunacak. Tabii ki onların şikayet etme şansları yok."

Yaşadığınız kentte, oturduğunuz mahalle ve sokakta hangi sorunu yaşıyorsanız bana yazın, çözüm bulalım Fax: 0322 459 84 20

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Melih ABİ: Toplu taşıma araçlarının egzozlarından zehir çıkıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN