Tüm renklere saygılı olmalı

Giriş Tarihi: 27.6.2014

MTSO Meclis Başkanı Mahmut Arslan, 'Kürtçe yasağı' krizi ile ilgili adeta ders verdi. Arslan, "Başkan rozetini çıkarıp kenara koyacak. Herkese saygılı olacak" dedi

Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Meclis Başkanı Mahmut Arslan, Mersin'de yaşanan 'Kürtçe yasağı' krizi ile ilgili adeta ders verdi. Yerel yönetimin kentte yaşayan tüm fikirlere, renklere saygı duymak zorunda olduğunu belirterek "Belediye Başkanı rozetini çekip koyacak bir yere. Çünkü şehr-i emindir. Şehrin emini olan bir insan, şehirde ki tüm insanlara saygı duymak zorundadır" dedi.

"BİZİ DE DİNLEMELİ"
MTSO Meclisi'nde üyelere hitaben konuşan Başkan Arslan, 30 Mart yerel seçimleri ile birlikte Mersin'de siyasi bir değişim yaşandığını ve farklı bir kadronun yönetime geldiğini hatırlattı. Yeni yönetime zaman verilmesi gerektiğini ifade eden Arslan "Ama bu arada bu arkadaşların da çok hassas olması lazım. Bunlara yol gösterici kişilerin de bizler gibi yol gösterici olması lazım. Orada oturanın bizleri de dinlemesi lazım" ifadelerini kullandı.

HERKES VATANINI SEVİYOR

Türkiye Cumhuriyeti'nde yaşayan herkesin bayrağının ay-yıldızlı olduğunu ve herkesin vatanını canı pahasına sevdiğini söyleyen Arslan, "Onun için bu memlekette Kürtçülük, Türkçülük, ırkçılık ve mezhepçilik yapmak çok tehlikelidir, bizleri böler. Türkçülük yapan da Kürtçülük yapan da bölücüdür. O nedenle 'Ben vatanımı daha çok seviyorum' sözü yanlıştır. Herkes vatanını çok sever, onun daha çok sevme yetkisi yoktur" dedi.

ŞEHRİN EMİNİDİR

Belediye başkanının, seçildikten sonra rozetini bir kenara bırakması gerektiğini kaydeden Arslan, "Gerideki 15 yıllık süre içerisinde çok problemler yaşadık ama eski belediye başkanı rozetini çıkarıyordu ve rozete sahip çıkmıyor diye partililerinden tepki almıştır. Ama belediye başkanı şehrin eminidir. Şehrin emini olan bir insan, şehrin her fikrine, her rengine, her insanına saygı duymak zorundadır" diye konuştu.

MERSİN BARIŞ KENTİDİR

MTSO Meclisi olarak bunların takipçisi olmaları gerektiğini ifade eden Mahmut Arslan, "Kentimiz bir barış kentidir. Her renkten, her ırktan insan yaşıyor burada. Herkesin kağıtları bundan sonra yeniden karması gerekiyor. İş dünyası olarak yeni yönetime zaman yönünden biraz avans verilmesi gerektiğine inanıyorum. Sonrasında her konu kendiliğinden düzelecektir" şeklinde konuştu.

"GRUBUN BAŞI BENİM"
Mahmut Arslan, yasak konusuyla kentin gündemine oturan düğünle ilgili şunları söyledi: "O düğünde ben nikah şahidiydim. Bu arkadaşlarımız TRT 6'dan 2 tane sanatçı istiyor, anlaşıyorlar. Düğünden 2 gün önce yazı geliyor 'Sanatçı getirmek yasak' deniliyor. Düğün yapacaklar, istediği sanatçıyı getiremiyor, istediği müziği çaldıramıyor. Ben meclis başkanı olarak belediye başkanını arıyorum, cevap vermiyor. Ertesi gün basında çıktı, 'Memleketi karıştırmak isteyen gruplar var' diye, ben de orada nikah şahidiyim, grubun başıyım o zaman. Ertesi gün bu şeyden birkaç gün sonrada tekrar sanki orada olanlar teröristmiş gibi çok kötü bir beyanat verdi."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tüm renklere saygılı olmalı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN