Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ricciardone'den Adana'ya övgü

ABD'nin bağımsızlığının 238. yılı nedeniyle Adana'da gerçekleşen Bağımsızlık Günü resepsiyonuna katılım çok yüksek oldu

Giriş Tarihi: 28.6.2014
ABD'nin bağımsızlığının 238. yılı nedeniyle ABD Adana Konsolosluğu bir resepsiyon verdi. Adana HiltonSA'da düzenlenen Bağımsızlık Günü resepsiyonunda ABD'nin Ankara Büyükelçisi Francis Ricciardone eşi Marie Ricciardone ve ABD'nin Adana Konsolosu John L. Espinoza konukları kapıda karşıladı. Büyükelçi Ricciardone, "Adana ve Güneydoğu'nun, Suriyelilere gösterdiği cömertlik ve yardım tüm dünyaya ilham veren bir örnek oldu" dedi.

KATILIM YÜKSEK OLDU

Türkiye ve ABD milli marşlarının okunduğu, bayrak töreninin yapıldığı geceye seçkin bir davetli topluluğu katıldı. Burada bulunmaktan büyük mutluluk yaşadığını belirten Ricciardone, "Çukurova ve Güneydoğu her zaman kalbimizde olacak. Sizin sıcaklığınız ve misafirperverliğiniz, bizi sonsuza kadar evimizde hissettirdi. Ben ve ailem Türk-ABD dostluğuna gönülden inanıyoruz" diye konuştu.

YAPILAN BASKINI KINADI

ABD'nin Adana Konsolosu John L. Espinoza ise, Türkiye'nin Musul Başkonsolosluğuna yapılan baskını kınayarak, "Irak'ta acımasız radikaller tarafından tutulan Türk rehineleri eve getirmek için yardımlarımızı sunmaya devam edeceğiz. Kalplerimiz ve düşüncelerimiz onların aileleri ve sevdikleri ile beraberdir. Türkiye'nin güney sınırları üzerindeki semaları Patriot füzeleri ile burada Adana da dahil olmak üzere, gözetlemeye devam edeceğiz. Her şeyin üstünde, halklar olarak paylaştığımız değerlerden dolayı Türkiye ile uzun zamandır süren ortaklığımız güçlüdür" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ricciardone'den Adana'ya övgü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN