Türkiye'nin en iyi haber sitesi

GAÜN'de mezuniyet ve Zara coşkusu

Giriş Tarihi: 30.6.2014

Gaziantep Üniversitesi 5 bin 685 öğrencisini mezun etti. Sanatçı Zara'nın sahne aldığı törende öğrenciler kep fırlatarak mezuniyet coşkusu yaşadı

Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) fakülte, enstitü, yüksekokul ve meslek yüksekokullarından mezun olan öğrenciler düzenlenen görkemli bir törende kep fırlattı. GAÜN öğrencileri mezuniyet coşkusunu Zara konseriyle kutladı. 5 bin 685 öğrencinin mezun olduğu törenin açılışında konuşan Gaziantep Vali Vekili Mehmet Taşdöğen "Atatürk benim en büyük eserim dediği Türkiye Cumhuriyeti'ni sizlere emanet etmiştir. Bu kutsal emaneti sonsuza dek yaşatabilmek Türk Devleti'nin dünya devletleri arasında layık olduğu yeri alabilmesi sizlerin iyi yetişmenize bağlı" dedi.

DÜNYAYA AÇILMALISINIZ
Öğrencilerin hayata hazırlanmaları konusunda iyi yetişmeleri için büyük çaba gösterdiklerini belirten GAÜN Rektörü Prof. Dr. Yavuz Coşkun da "Hayatta birçok şeyle karşılaşacaksınız ve bazen mesleki bilgileriniz üst düzeyde olsa bile kişisel olarak iyi yetişmediğiniz takdirde sıkıntılarla karşılaşabilirsiniz. Artık sorgulayan, inovatif düşünen, yeni şeyler ortaya koyan, yeni fikirlere imza atan, iletişim becerisi yüksek ve dünyaya açılan öğrenciler olmak zorundasınız" diye konuştu.

HIZLA GELİŞİYOR

Mezunlar adına konuşma yapan İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi öğrencisi Ömer İhsan Yılmaz ise, Gaziantep Üniversitesi'nin kurulduğu günden bu yana gittikçe hızlanarak gelişimini sürdürdüğünü belirterek, Türkiye'nin parlayan yıldızı olmaya devam ettiğini söyledi. Öğrencilerin kep fırlatarak mezuniyeti kutladıkları törende Türk Halk Müziğinin güçlü seslerinden Zara da unutulmaz bir müzik ziyafeti sundu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
GAÜN'de mezuniyet ve Zara coşkusu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN