Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Melih ABİ: Sıcaklığın tavan yaptığı bu günlerde camiler serin olmalı

Giriş Tarihi: 30.6.2014
Hava sıcaklığının bunaltıcı boyutlara ulaştığı Adana'da ibadetlerini yapmak üzere camilere giden vatandaşlarımızdan yoğun şikâyet alıyoruz. Bazı camilerdeki klima ve vantilatörlerin çalışmadığından yakınan vatandaşlarımız şöyle diyor: "Adana'nın sıcağı malum. Gündüzü ayrı yakıyor, gecesi ayrı. Bu olumsuz koşullara rağmen ibadetimizi yapmak üzere gittiğimiz camilerde adeta sıcaktan nefes alamaz oluyoruz. Camilere gidenlerin çoğu genellikle yaşlı insanlar. Örneğin Çifte Minare Cami. Caminin alt katındaki vantilatörlerin kabloları sarkmış çalışmıyor. Klimalar yeterli değil. Hemen her Cuma namazı öncesinde cami, müftülük inşaatı gibi sebeplerle vatandaştan para toplanıyor. Keşke bu toplanan paraların bir kısmı ile mevcut camilerin eksikleri giderilse… Yeni cami yapmak elbette güzel ama mevcutların da eksikliklerini gidermek gerek. Sadece Çifte Minare değil diğer camilerimizin de durumu pek farklı değil. Adana İl Müftülüğünün ve cami yaptırma ve yaşatma dernek yöneticilerinin bu konuya hassasiyet göstermelerini bekliyoruz. 'Herkes sokağını süpürürse kent temiz olur' diye bir anlayış var. Biz de önce kendi ilimizdeki camilerin eksikliklerini gidermeden başka illerdeki camilere, müftülüklere, külliyelere yardım toplarsak o zaman iki tarafa da yararlı olamayız." Vatandaşlarımızdan gelen yakınmalar özetle böyle. Sorunu köşemize taşıdık. İnşallah Adana Valiliği, İl Müftülüğü ve dernek yöneticilerinin, özellikle camilerin serin olması konusunda duyarlı olacağını umuyoruz.

KLİMALARIN IZGARASI BOZUK
Adana'dan bir klima şikâyeti aldım. Okurumuz Büyükşehir Belediye otobüsleri ile ilgili sorunu bize aktardı ve "Belediye otobüslerindeki klimalar mükemmel bir hizmet. Ancak bu klimalarının ızgaralarının kırık ve bozuk olması sorun yaratıyor. Yani soğuk hava direk yolcuların üzerine temas ediyor. Bu durumda bizleri yani toplu taşıma araçlarını kullanan yolcuları rahatsız ediyor. Izgaraların acilen yenilenmesini ve tamir edilmesini istiyoruz. Bu konuda duyarlılık göstereceğine inandığımız Büyükşehir yetkililerine şimdiden teşekkür ediyoruz" dedi. Okurumuzun isteğini ve sorununu köşeme taşıdım. Sıcakların bir hayli yoğun olduğu bu günlerde otobüslerin klima bakımları yapılırsa iyi olur. Umarım çözüm bulunur.

GÜLMECE
Küçük temel annesine sorar: "Anne hepimiz laz miyuz?" "Öyle." "Dedem de laz miydu?" "Lazi di." "Onun babasi?" "Hepisi laz idi." "Öyle de olsa artik sabah kahvaltilarinda hamsi yemek istemeyrum."

Yaşadığınız kentte, oturduğunuz mahalle ve sokakta hangi sorunu yaşıyorsanız bana yazın, çözüm bulalım Fax: 0322 459 84 20

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Melih ABİ: Sıcaklığın tavan yaptığı bu günlerde camiler serin olmalı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN