Emekli işçiden eğitime 500 bin lira bağışlandı

Giriş Tarihi: 1.7.2014
Gaziantep'te emekli belediye işçisi Ferhat Yapar eğitime büyük bir bağışta bulundu. Gaziantep Valiliğince başlatılan Eğitime Destek Kampanyası kapsamında Ferhat Yapar ile Gaziantep Valiliği arasında anaokulu yapımına ilişkin protokol imzalandı. Yapar'ın Kızılhisar mahallesinde Maliye Bakanlığına ait arsa üzerine yapılacak 8 derslikli anaokulunun yapımı için kampanyaya 500 bin lira bağışladığı öğrenildi.

MOTİVASYON KAYNAĞI

Valilik makamında gerçekleşen protokol imza töreninde, hayırseverlerin yaptıkları yardımların çok önemli moral ve motivasyon kaynağı olduğunu belirten Gaziantep Valisi Erdal Ata, "Ülkemizin ve İlimizin en büyük sorununun eğitim olduğunu defalarca belirttik, belirtmeye de devam edeceğiz. Hayırseverlerimizin bu konudaki destekleriyle ilimiz eğitiminin eksiklerini giderecek ve gençlerimize iyi bir eğitim-öğretim sağlayabileceğiz" dedi.

BÜYÜK BİR ONUR

Hayırsever Ferhat Yapar ise kendisinin belediye emeklisi olduğunu, eğitime destek kampanyasına destek olmaktan büyük bir onur duyduğunu, Gaziantep'e böyle bir okul kazandırmaktan çok mutlu olduklarını, kendilerine bu fırsatı sağlayan Vali Erdal Ata'ya çok teşekkür ettiğini belirterek, okulun tüm Gaziantep eğitim camiasına hayırlı olmasını diledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Emekli işçiden eğitime 500 bin lira bağışlandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN