Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Melih ABİ: Arızayı arıyorsunuz müzik dinliyorsunuz

Giriş Tarihi: 2.7.2014
Adana'dan meslektaşım Abdülkadir Kaçar 186 elektrik arızası ile ilgili yaşadığı sıkıntıyı uzun uzun dile getirmiş. Ben de yayınlıyorum: Diyor ki; "Elektrik arıza numarası olan 186'da halka işkence yapılıyor… Zevk için, sizi kızdırmak için, sinir sistemlerinizi bozmak için her arıza bildirene 4 ile 10 dakika arasında müzik dinletiliyor… Yani elektrikler kesiliyor, acilen 186 elektrik arızayı arayanlara… 4 ile 10 dakika arasında müzik dinletiliyor… Gazete ve radyo ya da televizyon istasyonlarında elektrikler kesiliyor, programların devam etmesi gerekiyor, 186'yı arızayı arayanlara, Müzik dinletiliyor… Alışveriş merkezinde, dondurmalar bozulmaya başlıyor, etler kokuşuyor; -Öldük, bittik, iflas ettik, mahvolduk diyenlere; müzik dinletiliyor… Fabrikada ihracat için ürünler elektrik kesintileri yüzünden üretilemiyor… -"Alooo 186 mı?" diye arıyorsunuz… Öncelikle müzik dinlemek zorundasınız… Bakmıyorlar telefona, Bakanlar da yeterli bilgiye ve donanıma sahip değil… Sokaktaki bir elektrik arızasıyla, bir medya kuruluşundaki elektrik kesintisini aynı kategoriye koyuyorlar… İşyerinde, Hastanede, Postanede, Çamaşırhanede, Partide, Dükkanda, İmalathanede, Medya kuruluşlarında, Elektrikler kesiliyor; -"Alooo 186 mı?" diyorsunuz müzik dinlettirildikten sonra cevap veriliyor. Yazıktır, Yapmayın beyler; lütfen kendinizi düzeltin." Aslında yazı biraz daha uzun ama yerimiz bu kadar. Umarım kısalttığım için Sayın Kaçar bana da kızmaz:)

GÜLMECE
Temel saat 02.30'da arkadaşı Dursun'u arıyor. Ahize kalkıyor. "Buyrun." Temel Dursun'un sesini tanıyor: "Alo Dursun orasi 11,11 mi?" "Hayir Temel burasi: 1,1,1,1" "Kusura pakma Dursun yanlış numara."

Yaşadığınız kentte, oturduğunuz mahalle ve sokakta hangi sorunu yaşıyorsanız bana yazın, çözüm bulalım Fax: 0322 459 84 20

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Melih ABİ: Arızayı arıyorsunuz müzik dinliyorsunuz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN