Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Mersin kavruluyor

Giriş Tarihi: 3.7.2014
Türkiye'de sıcak havanın yoğun hissedildiği illerin başında gelen Mersin'de, yazın gelmesiyle birlikte artan sıcaklar vatandaşlara zor anlar yaşatıyor. Sıcaktan bunalan vatandaşlar, serinlemenin yollarını arıyor. Sıcağın ve nemin arttığı bu aylarda, bunalan vatandaşların bir kısmı serinlemek için gölgelik yerlere akın ederken, kimileri ise şemsiye, şapka ve güneş gözlüğü kullanarak hem güneşin zararlı ışınlarından korunuyor hem de kendilerine gölgelik alan yaratmış oluyor.

DENİZLER DOLDU TAŞTI

Sıcaklıkların yaklaşık 40 dereceği bulmasıyla birlikte Mersin'de yaşayanlar sahillere akın etti. Özellikle Kızkalesi, Ayaş, Kapızlı ve Susanoğlu sahilini tercih eden vatandaşlar bol bol denize girerek serinlemeye çalıştılar. Bunaltıcı sıcaklardan kurtulmak isteyen çocuklar, şehrin çeşitli yerlerindeki süs havuzlarında serinliyorlar. Birçok tehlikeyle karşı karşıya olan çocuklar, hiçbir şeyi aldırmadan keyif almaya bakıyorlar.

SERİNLEMEK İÇİN BİCİ BİCİ

Mersin'de yaz aylarının vazgeçilmezi olan bici biciye olan ilgi artan sıcaklarla birlikte daha fazla oldu. Mersin'de yaz aylarının çok sıcak ve bunaltıcı geçtiğini belirten Simge Kürkoğlu (26), "Serinlemek amacıyla bici bici yiyoruz. İnsanlar yemekten sonra tatlı bir şeyler yemek istiyor. Ben de tatlı niyetine biciyi tercih ediyorum. Bici bici Çukurova bölgesinin geleneksel tatlıları arasında yer alıyor" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mersin kavruluyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN