Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yaşasaydı Mersin Üniversitesi'ndeydi

Mersin'de geçtiğimiz günlerde dövülerek öldürülen Yağız Kıvılcım'ın babası Tevfik Kıvılcım, "Oğlum sınavlardan 297 puan aldı. Yaşasaydı Mersin Üniversitesi'nde öğrenci olacaktı" dedi

Giriş Tarihi: 3.7.2014
Mersin'de 22 Haziran 2014 günü LYS sınavı sonrası arkadaşlarıyla birlikte eğlenmek için gittiği barda, kız meselesi yüzünden çıkan kavgada dövülerek öldürülen 18 yaşındaki Yağız Kürşat Kıvılcım'ın sınavdan 297 puan aldığı öğrenildi. Oğlunun Mersin Üniversitesi'nde okumak istediğini belirten baba Tevfik Kıvılcım, "Yaşasaydı Mersin Üniversitesi'nde öğrenci olacaktı" dedi.

KAZANDIĞINI GÖREMEDİ

Duygularını SABAH Güney ekibi ile paylaşan ve oğlunun Matematiği çok sevdiğini, Mersin Üniversitesi matematik bölümünde okumak istediğini söyleyen Kıvılcım, "ÖSYM'den sonuçları aldık ve oğlumun puanlarının ortalaması 297 olduğunu öğrendik. Oğlum bu sonuçlara göre çok istediği Mersin Üniversitesi Matematik bölümünde okuyabilecekti. Ama olmadı" diye konuştu.

"ARKADAŞ GİBİYDİK"
Çocuğu ile bir arkadaş gibi olduklarını aktaran Tevfik Kıvılcım, bir süre sonra sınav sonuçlarının açıklanacağını, belki de oğlunun istediği bu bölümü kazanmış olacağını, bu durumun ise üzüntülerini daha da arttıracağını söyledi.

"SOSYAL BİR ÇOCUKTU"
Yağız'ın sosyal bir çocuk olduğunu belirten Kıvılcım, "Yağız amatör olarak basketbol oynuyordu. Boş zamanlarında arkadaşlarıyla buluşur Mersin'in güzel yerlerini gezerdi. Yaşam dolu aktif bir çocuktu. Yağız hastanedeyken son günlerde doktor 'kendinizi hazırlayın' dedi. Biz zaten kendimizi hazırlamıştık" şeklinde konuştu.

"ORGANLARINI BAĞIŞLADIK"
Yağız öldükten sonra organlarını zaman kaybetmeden bağışladıklarını ifade eden Kıvılcım, "Tırnaklarına kadar alabilirsiniz dedim. Kime ne lazımsa alsın. Hastanedekileri de bu konuda uyardım, organ kaybı olmaması için. Organ bağışının can kurtardığını biliyorum. Ben kendi organlarımın da bağışlanmasını istedim" dedi.

"OĞLUM GERİ GELMEZ AMA ACIMIZ DİNER"
Kıvılcım olayla ilgili bir kişinin tutuklandığını belirterek, ben bu işin adli yönünü yakından takip ediyorum. Bu olayın unutulmamasını istiyorum. Herkes cezasını çekmeli. İnsanlar artık öfkelerini kontrol edebilmeli. Bunların hepsi Yağız'ımı geri getirmez ama acımızı dindirir" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yaşasaydı Mersin Üniversitesi'ndeydi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN