Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başkan Erkoç'un üç büyük hedefi

Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Erkoç tarafından hazırlanan termal, kış ve doğa turizmi projeleriyle Kahramanmaraş adeta bir turizm cenneti olacak

Giriş Tarihi: 4.7.2014
Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç tarafından hazırlatılan termal, kış ve doğa turizmi projeleriyle kentin bir turizm cenneti olması hedefleniyor. Planlanan turizm projelerinden sadece Kahramanmaraş değil Gaziantep, Kilis, Osmaniye ve Adana gibi komşu iller de yararlanacak. Erkoç tarafından hazırlatılan projelerde Kahramanmaraş Yedikuyular bölgesi kış turizmi, Yavşan, Fırnız, Başkonuş yaylaları doğa turizmi, sıcak su potansiyeli olan bölgeler ise termal turizmde yatırımlara hazır hale getirilecek. Kentin turizm potansiyelinin artırılması için belirlenen alanlarda başta ulaşımı rahatlatarak, doğal güzellikleri gün yüzüne çıkaracaklarını söyleyen Başkan Erkoç, "Kahramanmaraş, Doğu Akdeniz'in en rahat nefes aldığı illerden biridir. Yedikuyu bölgesinde planlanan kayak merkezi sadece bize değil, Gaziantep, Kilis, Osmaniye ve Adana gibi komşu illere de hizmet verecek. Proje çalışmalarımızı tamamladık. Şu anda yer tahsisi için ilgili bakanlıkça yazışmalarımız devam ediyor. Önümüzdeki kış buradan faydalanmaya başlamayı istiyoruz" dedi.

DOĞU KARADENİZ GİBİ
Yatırımların sadece kayak merkeziyle sınırlı kalmayacağını dile getiren Erkoç, kentin aynı zamanda Türkiye'nin ender termal turizm bölgelerinden birisi yapmayı arzuladıklarını söyledi. SABAH Güney'e özel açıklamada bulunan Erkoç, tarihi, doğal ve kültürel zenginliklerini ortaya çıkararak Kahramanmaraş'ı Türkiye'nin cazibe merkezi kentlerinden biri yapacaklarını söyleyerek, "Doğa turizminin geliştirilmesi içinde çalışma başlattık. Doğu Karadeniz'e benzer güzelliklerimiz var. Yavşan, Başkonuş ve Fırnız yaylalarını doğa turizmine kazandıracağız" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başkan Erkoç'un üç büyük hedefi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN