Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Konservatuvarda şenlik tadında bir mezuniyet

Giriş Tarihi: 6.7.2014

ÇÜ Devlet Konservatuvarı, mezun olan öğrencilerini şenlik havasında geçen bir törenle uğurladı

Çukurova Üniversitesi'ne bağlı fakülte ve yüksekokullarda mezuniyet sevinci devam ediyor. Son olarak mezuniyet heyecanının yaşandığı ÇÜ Devlet Konservatuvarı, 22 lisans ve 9 lise öğrencisini şenlik havasında geçen bir törenle uğurladı. Konservatuvar bahçesinde düzenlenen törene Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Azmi Yalçın, ÇÜ Devlet Konservatuvarı Müdürü Yrd. Doç Dr. Mustafa Bayık, akademisyenler, idari personel, öğrenciler ve aileleri katıldı.

KONSERVATUVARLI OLMAK BİR AYRICALIK

Konservatuvar birincisi Gözde Gülce Dağhan 'ın öğrenciler adına konuştuğu törende söz alan Yrd. Doç Dr. Mustafa Bayık, "ÇÜ Devlet Konservatuvarı mensubu ve öğrencisi olmak bir ayrıcalıktır. ÇÜ Devlet Konservatuvarı mezunu olmanın ayrıcalığını, ilerleyen yıllardaki profesyonel sanat hayatınızda daha çok hissedeceksiniz. Bu gücü arkanıza alarak yapacağınız her işte, çok başarılı olacağınıza olan inancım tamdır" dedi.

PASTA KESİP, KEPLERİ FIRLATTILAR
Açılış konuşmalarının ardından ÇÜ Devlet Konservatuvarı'nı birincilikle bitiren Gözde Gülce Dağhan yaş kütüğüne plaket çakarken, diplomasını Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Azmi Yalçın'dan aldı. Diğer mezun öğrencilerinde diplomalarını bölüm başkanlarından almasının ardından öğrenciler ve protokol üyeleri hep beraber mezuniyet pastası kesti. Keplerin havaya fırlatılmasının ardından mezuniyet töreni toplu fotoğraf çekimi ve eğlence ile devam etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Konservatuvarda şenlik tadında bir mezuniyet
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN