Adana bölgeye hakim olmalı

Giriş Tarihi: 7.7.2014

Adana Valisi Mustafa Büyük, geleceğin enerji kentinin sadece bir il olarak değil bölgeye hitap eden bir merkez konumuna gelmesi için planlamaların buna göre yapılmasını istedi

Adana Valisi Mustafa Büyük, SABAH Güney'i ziyaret ederek Bölge Koordinatörü Ersin Ramoğlu ile Özülkü Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Özülkü'ye göreve başladığı günden bugüne kadar olan izlenimlerini anlattı. Gittiği her yerde vatandaşların sevgi gösterisiyle karşılandığını belirten Vali Büyük, "Adanalıların devletine karşı büyük saygısı var. Bu durum bizi çok memnun ediyor" dedi.

TARIMA DAYALI SANAYİ

Yeni olmasına rağmen tespit ettiği sorunların çözümü konusunda hızlı davrandıklarının altını çizen Vali Mustafa Büyük, "Adana ülkemizin gerçekten çok önemli bir kenti. Sorunların çözümü için ortak akıl çerçevesinde hareket ediyoruz. Birbirinden farklı bölgeler var. Turizm değerleri var. Tarımdaki müthiş büyümenin sanayide de gerçekleşmesini istiyoruz" diye konuştu.

YAŞANABİLİR BİR KENT

Adana'nın geleceğin enerji merkezi olacağını da vurgulayan Vali Büyük şöyle devam etti: Birçok değeri bünyesinde barındıran bu önemli kentin sadece il olarak değil bölgenin merkezi konumuna yükselmeli. Planlamamızı buna göre yapmalıyız. Birbirinden zıt insan topluluklarının yaşam sürdüğü bu şehrin, yaşanabilir bir kent konumunu daha da iyileştirmeliyiz" Vali Büyük, Suriyeli misafirlerin daha iyi şartlarda hizmet alması içinde yeni düzenlemeler yapıldığını, kayıt altına alınarak geçici ikamet belgesi düzenlendiğini belirtti. Vali Büyük, kendisine hediye edilen SABAH yayınlarını çok beğendiğini belirterek, "Türkiye'nin en önemli medya kuruluşunun böylesine anlamlı ve kaliteli eserleri okurlarına dağıtması önemli" dedi.

VALİ BÜYÜK'TEN ADLİYEYE ZİYARET
Adana Valisi Mustafa Büyük, Adana Adliyesi'ne iade-i ziyarette bulundu. 9 Haziran'da görevine başlayan Vali Mustafa Büyük, makama gelerek kendisine 'Hoş geldiniz' diyen Cumhuriyet Başsavcısı Ali Yeldan, Adli Yargı İlk Derece Mahkemesi Komisyon Başkanı Mehmet Kaya ve Bölge Adliye Mahkemesi Cumhuriyet Başsavcısı Sabri Beytorun'u makamlarında ziyaret ederek görüştü. Cumhuriyet Başsavcısı Ali Yeldan'ın adliye girişinde karşıladığı Vali Büyük, duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Yaklaşık yarım saat görüşen Vali Büyük ve Başsavcı Yeldan, Adana'da bulunan bütün kurumların hizmet kalitesini yükseltmek için görüş birliği içinde olduklarını ifade etti. Başsavcı Yeldan, kendisine ziyarette bulunan Vali Büyük'e teşekkür edip, görevinde başarılar diledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Adana bölgeye hakim olmalı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN