Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Adana'da tiwit savaşı başladı

AK Parti Adana İl Başkanı Fikret Yeni ile Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, sosyal medya üzerinden sert tartıştı. İki başkan da, Twitter hesaplarından birbirine yüklendi

Giriş Tarihi: 7.7.2014
AK Parti Adana İl Başkanı Fikret Yeni, düzenlediği basın toplantısında Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü'nün Ceyhan Belediyesi'ni 100 milyon lira borçla devrettiği ve sıranın Adana'ya geldiği yönündeki sert eleştirilerine Başkan Sözlü twiter hesabından sert karşılık verdi. Sözlü'nün, iddiaları yanıtlamak yerine "Lideri yalancılar" diye sözünü bitirmesi tartışmayı alevlendirdi. Başkan Yeni, üslubunu sertleştirdi, "Sokak dili ile cevap veriliyor. Onların bulundukları çukura inmeyeceğiz, seviyemizi düşürmeyeceğiz" dedi. Tartışma sosyal medya üzerinden devam ederken, her iki tarafın birbirlerini 'etiketlememeleri' dikkati çekti.

BORÇLANMAYI SEVİYOR

AK Parti İl Başkanı Fikret Yeni, parti binasında Ceyhan Belediye Başkanı Alemdar Öztürk'ün de katıldığı bir basın toplantısında Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü'ye yüklendi. 1999 yılında 364 bin lira borçla devraldığı belediyeyi 2014 yılında 100 milyon lira borç batağına sapladığını öne süren Başkan Yeni, "Sözlü borçlanmayı seviyor. Adana'yı da 7 yıllığına 81 milyon TL borçlandırdı. Kendisinden sonra gelecek başkanın 2 yılını borca soktu" dedi. Bu sözlerin ajanslarda, televizyonlarda ve internet sitelerinde haber olmasından sonra Başkan Sözlü, aynı gece twiter hesabından "Ceyhan Belediyesi'ne 100 milyon borç bıraktığımızı söyleyen atanmış il başkanı borçların tasnifini yapıverse de görsek. Lideri yalancılar" diye yazdı. Sözlü, "Hazımsız sahtekarlarla ve hainlerle mücadele etmek ve bu mücadeleyi son nefesime kadar sürdürmek boynumun borcudur. Andolsun" diye bir tiwit daha attı.

SAĞDA SOLDA HALAY ÇEKME, PROJE ÜRET
AK Parti İl Başkanı Fikret Yeni, bu tiwitler üzerine üslubunu daha da sertleştirdi ve peşpeşe göndermelerde bulundu. Yeni, "Birincisi benim liderime laf söylemek kimsenin haddine değildir. Bir diğer husus siyasi yöneticilerin kullandıkları dil, nezaket kuralları çerçevesinde olmalıdır. Belli makamları işgal eden siyasilerin küçük bir eleştirimize bile tahammül etmeyip sokak dili ile cevap vermeleri seviyeyi göstermesi açısından önemlidir. Bu nedenle onların içerisinde bulundukları çukura inmeyecek, seviyemizi düşürmeyeceğiz. Ayrıca bana laf yetiştirmek ve sağda solda halay çekmek yerine hizmet üretmek lazım. Projemiz yok diyorsanız binlerce proje verebilirim. Örneğin kanallarda boğulan çocuklarımızın haberlerini duymayalım artık olmaz mı? Her ne kadar bu ülke için hayallerimiz ve bu ülkenin evlatları için kaygılarımız farklı olsa da emin olun bu projeye en çok biz seviniriz. Benim de bir andım olsun, hem 81 milyonun, hem de bundan sonra ki keyfiliklerde Adana'nın boşa harcanacak her kuruşunun peşindeyim. NOKTA!!!" diye yazdı. Hüseyin Sözlü de, gece yazılan bu tiwitlere sabah, "Kim takar seni hazımsız hain. Köyüne bak öyle konuş" şeklinde yanıt verdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Adana'da tiwit savaşı başladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN