Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Evlatlarımız Çağ'a çok çabuk alışıyor

Giriş Tarihi: 8.7.2014

Çağ Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Lütfi Bayboğan ile görüşen Tarsus Kaymakamı Hasan Göç, "Bölgemizin en önemli eğitim kurumu. Çocuklarımızı ileri noktalara taşıyor" dedi

Çağ Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Lütfi Bayboğan'ı makamında ağırlayan ve üniversitenin çalışmaları hakkında bilgi alan Tarsus Kaymakamı Hasan Göç, eğitim gönüllüsü (merhum) Yaşar Bayboğan tarafından kurulan Çağ Üniversitesi'nin Mersin'de kurulan ilk vakıf üniversitesi olduğunu ve başarılı bir şekilde eğitim ve öğretim faaliyetine devam ettiğini belirterek, "Üniversitemizin, değerli Yaşar ağabeyin bıraktığı çizgiden daha ileri bir noktalara götürülmesini memnuniyetle izliyoruz. Bayboğan kardeşlere ve tüm üniversite çalışanlarına başarılar diliyorum" dedi.

ÇAĞDAŞ EĞİTİM VERİYOR
Üniversite kimliğinin sadece eğitim verilen değil, kentlere ve bulunduğu çevreye çok ciddi değer katan bir kurum olarak ele alınması gerektiğini ifade eden Kaymakam Göç, "Çağ Üniversitesi'nin kurulduğu günden bugüne göre daha fazla bir değer yarattığını gururla gözlemliyoruz. Gerek düzenlenen bilimsel etkinlikler ve gerekse bölgenin ihtiyaçlarına göre açılan bölümleriyle çağdaş bir eğitim sürdürüyor. Ekonomik ve sosyal anlamda yapılan buluşmalarla çeşitli ulusal ve uluslararası düzeydeki kongre ve sempozyumlar, konferans ve panellerle gerçekten takdir edilecek bir faaliyetler dizisi" diye konuştu.

KAPASİTE ARTACAK

Mütevelli Heyeti Başkanı Lütfi Bayboğan ise üniversitenin kapasitesinin genişletilmesiyle ilgili olarak Kaymakam Hasan Göç ile bilgi alışverişinde bulunduklarını ifade ederek şöyle konuştu: Çağ Üniversitesi, bölgemizde Avrupa'dan onaylı diplomaya sahip ilk kurumdur. Misyonumuz, dünya standartlarında eğitim ve öğretim vererek, özgür düşünceye ve yaratıcılığa sahip çıkan, evrensel değerlere ve küresel vizyona sahip, Atatürkçü düşünce doğrultusunda çağdaş uygarlık düzeyine ulaşmayı ilke edinen, değişimlerin gerektirdiği donanımları kazanmış, yaşama hazır bireyler yetiştirmek ve toplumsal gelişime öncülük etmektir"

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Evlatlarımız Çağ'a çok çabuk alışıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN