Bürücek yaylası bakımsız ve hizmet gitmiyor

Giriş Tarihi: 9.7.2014
Adana'dan Bürücek yaylasından bir şikâyet aldım. Okurumuz yayla sakinleri adına yazmış, "Bizler çok sıkıntı içinde yaşıyoruz. Ne bir hizmet alabiliyoruz, ne de bakım yapılıyor. Seçim öncesi birçok vaatlerde bulunuldu ama şu ana kadar verilen sözler tutulmadı. Torosların bu eski ama çok güzel yaylasının yolları yapılsın. Temizlik hizmeti getirilsin. Derneğimiz bile var ama hizmet için kimse parmağını oynatmıyor. Lütfen yaylamıza gereken değer verilsin" dedi. Okurumuzun şikâyetini köşeme taşıdım. Yaylaların şimdi tam hizmet alma zamanı. Sakinler bekledikleri hizmeti göremeyince haliyle sıkıntı çekiyor.

BİSİKLET YOLU GASP EDİLMİŞ
Mersin'den bir bisiklet yolu fotoğrafı elime geçti. Burası sahilde bulunan bisiklet ve yürüyüş yolu. Gördüğünüz gibi yola engel konulmuş. Bisikletle buraya kadar geliyorsunuz ama sonra sonrası yok. Birileri bir baraka kurmuş. Yolunuzu kapatmış. Güzel hizmetler yapıyoruz ama ciddi takip edilmediği için bu güzellikler yok ediliyor. Burası bildiğim kadarıyla güzel bir bisiklet yolu. Yapanların, düşünenlerin eline sağlık. Ama başka birileri de gelip oraya garip bir şey kondurmuş. Yani bisikletli buraya kadar kendi yolundan gidecek sonra başının çaresine bakacak. İnşallah dikkat çeker de bisiklet yolu özgürlüğüne kavuşur.

GÜLMECE
İki fanatik futbolsever konuşmaktadır. Biri: "Maça gitmiyor musun?" "Ne diye gideyim?.. Oynanan futbol değil ki... Hakemler kötü... Oynanan oyun itiş kakış... Saatlerce gişe önünde, kuyrukta bekle... İçeride kavga gürültü... Çıkışta vasıta bulamıyorsun." Diğeri : "Bende tıpkı senin gibi maça gitmiyorum. Beni de tıpkı senin gibi karım bırakmıyor."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bürücek yaylası bakımsız ve hizmet gitmiyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN