Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çukurova'ya 4 milyar dolarlık büyük yatırım

Belediye Başkanı Soner Çetin, "Adana'ya bir defada yapılmış en büyük yatırımı gerçekleştireceğiz. Hazırlıklarımız bitmek üzere. Yatırım miktarı tahminen 4 milyar doları bulacak" dedi

Giriş Tarihi: 9.7.2014
Türkiye' nin en büyük kentsel yenileme çalışması Adana'nın merkez ilçesi Çukurova'da gerçekleştirilecek. Belediye Evleri'nde başlayacak dönüşümle mevcut ev ve işyerlerinin tamamı yıkılacak ve sıfırdan yepyeni bir kent kurulacak. Adana'yı sembolize eden özel binalar yapılacak. Ve Çukurova'daki yatırım tutarı 4 milyar dolara ulaşacak. Türkiye'nin en büyük mücevher alışveriş merkezine yer verecekleri yeni kentle ilgili bilgi veren Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, "Adana'ya bir defada yapılmış en büyük yatırımın 4 milyar doları bulacağını hesaplıyoruz" dedi.

DAVUL ZURNALI YIKIM OLACAK
Önümüzdeki ağustos sonu veya en geç eylül ortasına kadar ilk kazmayı vurmayı planladıklarını belirten Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, Belediye Evleri'nde oturan yurttaşların büyük bir heyecan duyarak projeye yaklaştıklarını söyledi. Çetin, "Belediye Evleri'ndeki ev ve işyerlerinin yıkımlarına başlarken davullu zurnalı tören yapacağız. Vatandaşlarımızla el sıkışarak, gönüllerini ve onaylarını alarak projeyi başlatacağız" dedi. Projeyle ilgili ayrıntılara son şeklini verdiklerini belirten Çetin, "En'lerin yer alacağı bu projeyi başkanlığımız süresince tamamlamaya kararlıyız" diye konuştu.

NİŞANTAŞI'NDAN GÜZEL BULVAR

Başkan Çetin'in verdiği bilgiye göre Türkiye'nin en uzun ve geniş alışveriş caddesi, adı da değişecek olan Belediye Evleri'nde oluşturulacak. Tam 2,5 kilometre olarak planlanan caddenin iki tarafında da Türkiye'nin ve dünyanın önde gelen markalarına ait mağazalar yer alacak. İstanbul'da Nişantaşı'ndakinden de güzel olacağı belirtilen bulvara açılan yollarda Kebapçılar Sokağı, Kültür Sokağı, Barlar Sokağı gibi özel tasarlanmış alanlar oluşacak. Çetin'in çok önem verdiği bir diğer husus da Türkiye'nin en büyük mücevher alışveriş merkezinin de burada yer alacak olması.

ADANALI MÜTEAHHİT VE İŞÇİ
"Bu proje ile Adana'yı uçuracağız" diyen Belediye Başkanı Soner Çetin'in altını önemle çizdiği bir diğer konu da müteahhitler veya konsorsiyumların Adana merkezli olması. Heyecan duyarak proje hakkında bilgi veren Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin bir hayli umutlu: İnşaatların yapımında Adanalı müteahhitlere öncelik vereceğiz. 16 bin konut ve 450 işyeri yapılacak. Buralarda kullanılacak malzemeleri mümkün olduğunca Adana'daki esnaflardan karşılayacağız. Bu inşaatlarda Adanalı işçiler çalışacak, sonrasında da Adanalı işsizlere bu apartmanlarda iş kapısı açılacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çukurova'ya 4 milyar dolarlık büyük yatırım
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN