Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Mersin'de her yer rengarenk oldu

Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, "Bu kentin insanına huzur dolu bir yaşam sunmak için elimizden geleni yapacağız" dedi

Giriş Tarihi: 11.7.2014
Çamlıyayla'dan Anamur'a, Gözne'den Akdeniz'e kadar toplam 13 ilçe ve kapanan 40 belde ile 509 köye hizmet ulaştıran Mersin Büyükşehir Belediyesi, kent merkezindeki park ve bahçelerde budama, düzenleme ve yenileme, ana cadde ve bulvarlardaki orta refüj ve göbeklerde çimleme ve mevsimlik çiçek dikimini aralıksız sürdürüyor. Bunun yanı sıra okulların bahçelerinde de bakım ve düzenleme çalışması yapan ekipler, eğitime de dolaylı destek sunuyor. Kentin doğusundan batısına, kuzeyinden güneyine ayırt etmeden eşit hizmet götürdüklerinin altını çizen Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, vatandaş odaklı hizmet anlayışını temel alan belediyecilik yaparak, kent halkına layık oldukları modern ve çağdaş bir kent sunmak için çalıştıklarını söyledi. Yaz döneminde insanların içini açacak, göz zevkine hitap edecek çiçeklendirme çalışmalarına ağırlık veriyoruz. Her yer rengarenk olsun, insanlar mutlu baksın" dedi.

BAHÇELERDE DÜZENLEME
Başkan Kocamaz, "Park ve Bahçeler Müdürlüğü'nde görev yapan personellerimiz, kentin her noktasında yoğun bir çalışma sergiliyor. Orta refüjlerde ve göbeklerde yapılan mevsimlik çiçek dikimi ve çimleme çalışmaları ile Mersin rengarenk bir görünüme kavuştu. Ekiplerimiz ayrıca palmiyeler başta olmak üzere kent genelindeki ağaçların budama ve peyzaj çalışmasına devam ediyor. Bazı okulların bahçelerinde de bakım ve düzenleme çalışması yaparak, çocuklarımıza pırıl pırıl bahçesi olan okulları yeni eğitim dönemine hazırlıyoruz" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mersin'de her yer rengarenk oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN