Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Paralelci Bilal belgeni açıkla'

Açıklamaları ile cemaatin maskesini düşüren Tamer Barış Terkeşli, hakkında linç kampanyası başlatan Zaman gazetesi temsilcisi Bilal Öğütçü yalancılıkla suçladı, "Şerefin varsı belge açıkla" dedi

Giriş Tarihi: 13.7.2014
Paralel yapıyı deşifre eden açıklamaları ile tartışma yaratan eski Adana ve Hatay Bölge Sorumlusu Tamer Barış Terkeşli hakkında asılsız iddialar ortaya atan Zaman gazetesi Adana Bölge Temsilcisi Bilal Öğütçü'nün kendisini kimliksizleştirme ve iftira operasyonu başlattığını öne sürdü. Büyükşehir'de başkan danışmanı olarak görev yaptığı dönemlerde Bilal Öğütçü'nün kendisiyle görüşmek için sıraya girdiğini söyleyen Terkeşli, "Dün önümde ceketlerini ilikleyenler, bugün iftira atma yarışına girdiler. Ama onların da maskeleri yakında düşecek" dedi.

ÜST MAKAMLARLA GÖRÜŞTÜM
2011 yılı Temmuz ayında Bilal Öğütçü'nün Zaman gazetesinin Adana'daki tirajının arttırılması için kendisinden yardım istediğini belirten Tamer Barış Terkeşli, "Yanıma gelir, ceketinin düğmesini ilikler ve gazetesinin abone sayısının artırılması yönünde destek isterdi. Bende Bilal Öğütçü'nün bu talebini, üst makamdaki ağabeylerle istişare edip, belediyedeki tüm birimlerin sorumlularına gerekli talimatı verir ve kardeşim Mesut Terkeşli ile birlikte ilgili yerlere yollardım" diye konuştu.

SÜREKLİ YARDIM İSTİYORDU

Bilal Öğütçü'yü o dönemin ASKİ Genel Müdürü Kadir Küreksiz, Zabıta Daire Başkanı Tarık Öncel ve İtfaiye Daire Başkanı Adil Deveci'nin yanına gönderdiği söyleyen Terkeşli şöyle dedi: "Kardeşim Mesut ile birlikte gittikleri her yerde, 'Barış beyin talimatını seve seve yerine getiririz' yanıtını alıyordu. Belediyede o dönemde ben talimat verdikten sonra başkasının ikinci bir şey söyleme imkanı yoktu. Bunu kimse inkar edemez. Zaten Bilal Öğütçü benim bu gücümü bildiği için sürekli yanımdaydı"

ÖĞÜTÇÜ ÇOK TELAŞLIYDI
Terkeşli şöyle devam etti: Bilal Öğütçü bir gün apar topar Büyükşehir'e gelip Özel Kalem Müdürü Semra Sakar'a 'Acilen Barış beyle görüşmem gerek' demiş. Bana söylediler. Bende o sırada Zihni beyle görüşüyorduk. Yanıma çağırdım. Zihni beyin makamının arkasındaki odada görüştük. 3-4 yerel gazete sahibinin kendisine gelip, 'Barış Terkeşli belediyedeki bu yetkiyi nerden alıyor' diye sorduklarını söyledi. Bana, 'Ağabey hepsini engelledim. Bu süreçte senin belediyedeki görevinin dışarıya yansımaması lazım, gizli kalmalısın' dedi. Benim bu durumumu bilen bir insan nasıl olur da şimdi çıkıp benim cemaatle ilgimin olmadığımı söyler.

"BARIŞ BİZİ AĞABEYİMİZDİR"
Tutuklandığı gün kardeşini Zaman gazetesine gönderip Bilal Öğütçü ile görüştürmek istediğini belirten Terkeşli, "Mesut gidip Bilal ile görüşmek istedi ama gazetede yoktu. Ahmet ağabeyle görüştü. 'Medyada Barışla ilgili linç kampanyası başlatıldı. Siz ne düşünüyorsunuz' diye sordu. Ahmet ağabey, 'Biz tarafsız kaldık. Barış bizim abimiz, canımız, ciğerimizdir. Bakın onun hakkında hiçbir şey yazmamamız bile arkasında olduğumuzun göstergesidir' dedi. O günkü Zaman gazetesine bakın, aleyhime tek bir yazı göremezsiniz. Bir televizyon programında Bilal Öğütçü benimle ilgili, 'Sadece danışman olarak tanıyorum' demişti. Kardeşim neden böyle söylediğini sorunca, Öğütçü çok net yanıt verdi: Mesut bey şimdi ben orada 'cemaatin abisidir, cemaatle ilişkisi vardır, cemaatin içindedir' deseydim cemaat zarar görürdü. Yoksa Barış ağabey bizim abimizdir, biz her zaman arkasındayız. Böyle konuşan bir insan şimdi nasıl ağız değiştiriyor, nasıl kıvırıyor tanık oluyoruz" dedi.

MAHKEMEDE HESAPLAŞACAĞIZ

Gerçekleri söyledikten sonra bazı kesimlerin hedefi haline geldiğini anımsatan Terkeşli, "Hayret ettiğim bir şey vardır ki; bugün bana mesnetsiz iddia atanların hepsi, Büyükşehir'de benimle görüşmek için sıraya girerler ve önümde düğmelerini iliklerlerdi. Şimdi yaptıklarına sadece gülüyorum. Ama halkımız gerçekleri gördü ve bizlere nasıl bir kumpas kurulduğunu anladı. Buradan Bilal Öğütçü'ye sesleniyorum. Hakkımdaki iddianame de senin iftira attığın şekilde dolandırıcılık, şantajcılık, tacizcilik gibi suçlamalar varsa delillerini getir. Eğer zerre miskal namusun, şerefin, hasiyetin, erkekliğin varsa şu mübarek Ramazan ayında, delilini getirirsin. Eğer sen bunların delilini getirmezsen namertsin. Zaten mahkemeye başvurdum. Hakkımda yalan söyleyenler yüce Türk mahkemelerine hesabını verecek" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Paralelci Bilal belgeni açıkla'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN