Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ekonomide büyüme hedefi yakalanacak

Gaziantep Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Adil Konukoğlu, kentin sanayisinin 2014 yılını yüzde 4,5 büyüme oranıyla kapatacağına inandığını söyledi

Giriş Tarihi: 15.7.2014
Gaziantep Sanayi Odası (GSO) Başkanı Adil Konukoğlu, Mayıs ayında sanayi üretim endeksinde artışın mevsimsel faktörlerin de etkisiyle yavaşlamasını doğal karşıladığını belirterek, 2014 yılını yüzde 4,5'un üzerinde bir büyüme rakamıyla kapatacaklarına inandığını söyledi.

YAVAŞLAMA GEÇİCİ BİR DURUM

Takvim etkisinden arındırılmış sanayi üretiminin bir önceki yılın Mayıs ayına göre yüzde 3,3 arttığını, mevsim ve takvim etkisinden arındırılmış endeksin ise bir önceki aya göre yüzde 1,0 azaldığını belirten Konukoğlu, rakamların piyasaların ve sanayicilerin beklentilerinin altında geldiğini kaydetti.

BÜYÜME ARTARAK SÜRECEK
Yaşanılanın geçici bir durum olduğunu vurgulayan GSO Başkanı Adil Konukoğlu, "Büyümemizin üçüncü, dördüncü çeyrekte daha fazla olacaktır. Ben Ağustos, Eylül'den sonraki dönemde çok farklı bir büyüme ile yılsonunu yüzde 4,5'un üzerinde bir rakamla kapatacağımıza inanıyorum" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ekonomide büyüme hedefi yakalanacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN