Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Melih ABİ: Hastalar doktorlardan şikayetçi ya doktorlar

Giriş Tarihi: 16.7.2014
Adana'dan bu defa farklı bir şikayet aldım. Sağlık şikayeti. Hani her zaman bizimle ilgilenmiyorlar, iyi bakmıyorlar dediğimiz doktorlarla ilgili. Bu soruna hiç doktorlar tarafından baktınız mı? Yani kendinizi doktor yerine koydunuz mu? Dinlediğiniz zaman doktorların da hastalardan şikayetlerini duyuyorsunuz. Örneğin çok küçük bir rahatsızlığı olan bir hastanın bile sadece görünmek adına sıraya girdiğini doktora muayene olduğunu düşündüğünüzde, gerçekten hasta olup doktora ihtiyacı olan insanlara haksızlık ettiğinizi biliyor musunuz? Bir doktor arkadaşımla bu konuda sohbet ettim. Diyor ki; "Çoğu zaman dikkatimi çekiyor. İşi yok, yani çalışmıyor veya emekli, biraz kırgın. Hemen doktora koşuyor. Çünkü zamanı çok. Ama onlara ayrılan süre ile gerçekten hasta olup doktora acilen ihtiyacı olan diğer hastalara haksızlık yapılıyor. Bu konuda herkes üzerine düşen görevi yapmalı." İşte böyle. Bir sohbeti köşeme taşıdım. Herkesin hassas olması lazım. Gerçekten hastalığı ciddi olan kişilere daha fazla muayene olma fırsatı vermemiz gerekir.

AKILLI DÖNÜŞLER İHLAL EDİLİYOR
Adana'da akıllı dokunuşla birlikte akıllı dönüşler yapıldı. Bunun amacı insanların sağa veya sola dönüşlerde sürücülerin kontrollü geçiş yaparak kırmızı ışıkta beklememeleriydi. Fakat dikkatimi çekiyor, bu kolaylıktan birçok sürücü faydalanamıyor. Sebebi ise dönüş yollarının kırmızı ışıkta bekleyen sürücüler tarafından kapatılması. Bu büyük bir kamyon olabilir, küçük bir otomobil olabilir. Hepsi aynı. Benim dikkatimi çekiyor. Birçok cadde ve sokakta bu uygulama başladı. Fakat sürücüler doğru giderken yolun en sağına yanaşıp yolu kapatınca dönecek olan sürücüler kendilerine sunulan bu kolaylıktan yararlanamıyor. Köşeme taşıdım umarım dikkate alınır.

GÜLMECE
Tır şoförü Dursun ile muavin Temel kamyonlarına 6 metre yüksekliğinde havaleli mal yüklemiş gidiyorlarmış. Birden bir tünel ve önünde bir uyarı işareti görmüşler. "Dikkat!! Azami yükseklik 4 metre" Muavin Temel, etrafa dikkatle bakmış. Sonra Dursun'a dönerek: "Bas gaza usta! Etrafta polis molis cörinmeyi."

Yaşadığınız kentte, oturduğunuz mahalle ve sokakta hangi sorunu yaşıyorsanız bana yazın, çözüm bulalım Fax: 0322 459 84 20

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Melih ABİ: Hastalar doktorlardan şikayetçi ya doktorlar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN