Çekirdekten yetişen tıpçılar

Giriş Tarihi: 18.7.2014
Sanko Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Sınav, tıp bilimleri alanında tematik üniversite olan Sanko'da ezbere dayalı bir eğitim sistemi olmayacağını belirterek, daha birinci sınıftan öğrenciyi hastaneye sokmayı düşündüklerini söyledi. Prof. Dr. Sınav, bu yıl Tıp Fakültesi'ne, Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik, Beslenme ve Diyetetik, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon bölümlerine 60'ar öğrenci alınacağını ifade etti.

HEDEF BÜYÜK
Üniversitenin temelini sosyal sorumluluk bilincinin oluşturduğunu vurgulayan Prof. Dr. Sınav, Sanko Holding'in kurucusu merhum Sani Konukoğlu'nun 1993 yılında hastanenin temelini attığını ve bugün Özel Sani Konukoğlu Hastanesi'nin Türkiye'nin en büyük özel hastanesi olduğunu söyledi. "Amacımız tıp eğitimini bir üste taşımak" diyen Prof. Dr. Ahmet Sınav, uluslararası başarılar hedefleyen, geleceğin kaliteli sağlık profesyonellerini yetiştirmek istediklerini belirtti.

EZBERCİ EĞİTİM YOK
Öğrencilerin, sadece bilgiyi değil 'bilgiyi kullanmayı ve yeni bilgiler üretmeyi' de öğreneceklerini belirten Prof. Dr. Sınav, "Bizim eğitimimizde ezber anlayışı yok. Daha birinci sınıftan öğrenciyi hastaneye sokmayı düşünüyoruz. Yeni bir eğitim anlayışı ve son teknolojileri kullanarak öğrendikleri bilgileri daha ilk yıldan itibaren, Özel Sani Konukoğlu Hastanesi'nde yapacakları uygulamalarla pekiştirecekler. Öğrenci o bilgiyi nerede kullanacağını görerek öğrenecek" dedi.

AMERİKA'DAN TÜRK HOCA
Sağlık bilimleri alanında dünya standartlarında bilim üretmek, eğitim vermek ve sağlık hizmeti sunmak için başarılı akademisyenleri bir araya getirdiklerini vurgulayan Sınav, "Hocalarımızın büyük çoğunluğu Türk, yabancı hocalarımız da olacak. Hatta Amerika'dan bile Türk hocaları getirmeyi planlıyoruz. Şu anda anlaşmaları yaptık. Kuruluş bütçemizde bunun için çok önemli kaynak ayırdık" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çekirdekten yetişen tıpçılar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN