Melih ABİ: Yüreğir'de üst geçit talebi yerine getirilmedi

Giriş Tarihi: 18.7.2014
Adana'dan bir üst geçit şikayeti aldım. Okurumuz Ramazan Demirtaş, "Yüreğir ilçesine bağlı Kozan Yolu üzerinde PTT yol kavşağı bulunuyor. Yani Ulubatlı Hasan Mahallesi civarında. Burada bir tane bile üst geçit bulunmuyor. Haliyle çok ciddi tehlike var. Şimdi okullar tatil belki ama okullar açıldığında tehlikenin boyutu daha büyük oluyor. Daha önceki yıl bizzat ben bir olaya şahit oldum. Çocuk ve büyüklere çarpan araçlar gördüm. Tüm mahalle halkı benim gibi bu durumdan rahatsız. Muhtarımıza da başvuruda bulunduk ama çözüm olmadı. Canlar yanmasın. Buranın ihtiyacı olan üst geçit yapılsın. Kazaların önüne geçilsin" diyor. Okurumuzun isteğini köşeme taşıdım. Umarım üst geçit yapılır, sorun biter.

SOKAK LAMBASI YANMIYOR
Adana'dan bir şikayet de İmam Sertkaya isimli okurumuzdan aldım. Okurumuz Cumhuriyet Mahallesi Eski Sanayi Çarşısı 774 Sokak'ta yaşadığı sıkıntıyı dile getirdi ve "Yaklaşık olarak 6 aydan beri sokak lambası yanmıyor. Telefonla şikayet bilgisi verdik. Muhtarımıza durumu bildirdik. Ama sorun çözümlenmedi. Yani sokağımız hala karanlık. Artık yetkililerin duruma müdahale edip sokak lambasını onarmasını istiyoruz" dedi. Okurumuz muhtara durumu aktarmış. Ama bir çözüm bulamamış. Umarım sokak lambaları takılır.

GÜLMECE
Lazlar kahvede otururken bir arkadaşları içeri girmiş: "Temel, ineklerinden pipo içen var mı?" "Yok." "O zaman ahırın yanıyor."

Yaşadığınız kentte, oturduğunuz mahalle ve sokakta hangi sorunu yaşıyorsanız bana yazın, çözüm bulalım Fax: 0322 459 84 20

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Melih ABİ: Yüreğir'de üst geçit talebi yerine getirilmedi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN