Sporcu fabrikası

Türk futboluna sayısız isim kazandıran 33 yaşındaki Camspor, Mersin'de en çok profesyonel sporcu yetiştiren kulüp özelliğiyle Türk sporunda önemli bir yere sahip

Giriş Tarihi: 18.7.2014
1981 yılında Mersin İdmanyurdu'nun 10 yıl kaptanlığını yapan Murat Arıkaner tarafından kurulan Camspor, kuruluşundan bu yana sayısız başarılara imza atan, Türk sporuna önemli isimler kazandıran ve Mersin'in adeta gizli alt yapısı haline gelen bir kulüp olarak, birçok sporcusunu profesyonel yaptı ve adını Türkiye'ye duyurdu.

FUTBOLU İLERLETECEĞİZ

Kurucu Başkan Murat Arıkaner, amaçlarının sporcularına centilmenlik kardeşlik ruhunu aşılamak ve Türk futbolunun gelişimine katkı sağlamak olduğunu söyledi. Arıkaner, "Bu kulübü kurarken Mersin'i bir futbolcu yetiştirme merkezi haline getirmek istemiştim. Biz bunu yavaş yavaş başarıyoruz. Yetenekli sporcularımız alt yapılarımızdan yetişiyor" dedi. Mersin Amatör Spor Kulüpler Federasyonu Başkanı Mithat Ertaş ise "33 yıl önce kurulan Mersin Camspor kulübü aynı zamanda Mersin kentinin sporcu fabrikası olma özelliğini taşımaktadır. Profesyonel yaptığı birçok sporcu var" diye konuştu. Camspor'un amatör futbola renk kattığını belirten Ertaş, "Camspor amatör kulüpler arasında en çok profesyonel futbolcu yetiştiren ekip" dedi.

TANIDIK İSİMLER VAR

Toplamda 51 sporcunun Camspor'dan yetişip profesyonel olduğunu belirten Arıkaner, "Bu isimlerin arasında, Göksel Gencer (Beşiktaş), Selçuk Dereli (Hakem), Yılmaz Çalışkan (Milli Futbolcu), Hayati Palancı, (Teknik Direktör), Ömer Onan (Basketbolcu) gibi tanıdık isimler de yer alıyor" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sporcu fabrikası
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN