Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kaldırım işgallerine 'sarı çizgi' önlemi

Giriş Tarihi: 20.7.2014

Mersin'in Tarsus ilçesinde yaya trafiğini rahatlatmak için esnafın kullanabileceği bölgeler 'sarı çizgi' ile sınırlandırıldı

Tarsus Belediyesi, kaldırım işgallerini önlemek ve kent içinde yaya trafiğini rahatlatmak için ilginç bir yöntem uygulamaya başladı. Belediye ekipleri, esnafın dükkan önünde kullanabileceği bölgeleri sarı çizgilerle sınırlayınca, kaldırım işgalleri yok denecek kadar azaldı.

ESNAF DA MEMNUN

Başta 100'üncü Yıl Çarşısı olmak üzere kentin değişik bölgelerindeki caddelerde sarı çizgi uygulaması başlatıldı. Yeni uygulama vatandaşın yanı sıra esnafı da memnun etti. İşyeri sahipleri, çizgi sayesinde artık kimsenin dükkanının önünü ürünle dolduramayacağını, bunun da esnaf arasında haksız rekabeti engelleyeceğini söyledi.

ÇİZGİYİ AŞANA CEZA

Tarsus Belediye Başkanı Şevket Can, görüntü kirliliğini engellemek ve yaya trafiğini rahatlatmak için böyle bir uygulamaya geçtiklerini, çizgiyi aşanlara yasal işlem yapılacağını belirtti. Öte yandan vatandaşlar "Uygulama güzel ama keşke işyeri sahipleri buna gerek kalmadan kaldırımları boşaltsalar" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kaldırım işgallerine 'sarı çizgi' önlemi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN