Türkiye'nin en iyi haber sitesi

CHP'de yaprak dökümü başladı

Çukurova Belediye başkan aday adayı da olan Adil Paşa, "Umudu tükettiler" diyerek istifa etti

Giriş Tarihi: 21.7.2014
Chp'den Çukurova Belediye başkanlığı için aday adayı olan avukat Adil Paşa, yaptığı yazılı açıklamayla partisinden istifa ettiğini kamuoyuna duyurdu. Paşa, açıklamasında, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun "Tıpış tıpış oy vereceksiniz" sözlerini eleştirdi.

"TIPIŞ TIPIŞ AYRILIYORUM"
Kılıçdaroğlu'nun yerel seçimlerdeki tercihlerini eleştiren Paşa, "Partiye yaşatılan kayıp sonrasında parti ilkelerine uymayacak, partililerin ve partiye gönül vermiş kişilerin sindiremeyeceği ve ne şekilde aday gösterildiği konusunda ciddi şüpheler uyanan Cumhurbaşkanı adayına oy verilmesi noktasında 'tıpış tıpış oy vereceksiniz' yaklaşımıyla giderilmeye çalışılmakta. Umudun çiçeğinin yeşerdiği günde ve koşullarda kentimize ve ülkemize faydalı siyaset yapabilme dileğiyle bize partimizden "tıpış tıpış" ayrılmak düşmüştür" dedi.

LAFTA KALAN SÖYLEMLER

Partililerin ve parti gönüllülerinin kendini CHP'li hissetmesinin mümkün olmadığı bir döneme girildiğini vurgulayan Paşa, açıklamasında şu görüşlere yer verdi: Büyük umutlar vaat edilen bu dönemde yaratılan beklenti sürecinden istifade edilerek, var olan değerlerin de yok edildiği bir süreç yaratılmıştır. Lafta kalan söylemlere rağmen partinin tecrübeli, idealist ve genç kadrolarına sahip çıkılmamıştır. Ülkeyi kucaklayacak, yeni kadroları da katarak cesur, üretken ve tavır sahibi politikalar üretilmemiş, dinamik ve güncel hayatın gereklerine uyan örgütlenme modeli yaşama geçirilmemiştir.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
CHP'de yaprak dökümü başladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN