Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Melih ABi: Tavuk çiftlikleri mahalle sakinlerini perişan etti

Giriş Tarihi: 21.7.2014
Adana'dan bir yayla şikayeti aldım. Okurumuz tavuk çiftliklerinin yaydığı ağır kokudan rahatsız. Diyor ki; "Çamlıyayla yolu Belçınar Mahallesi mevkiinde, Atdağı çevresinde bulunan tavuk çiftliklerinden gelen ağır kokulardan çok rahatsız oluyoruz. Malum yaz ayları kapı pencere açık yatıyoruz. Ama bu kesif kokuda uyumak ne mümkün? Yetkililere durumu aktardık. Şikayetimizi dile getirdik. Fakat şu ana kadar bir çözüm bulamadık. Ayrıca önlem alınmadığı gibi daha fazla tavuk çiftliğine ruhsat verilmeye başlandı. Belçınar Mahallesi muhtarımız Ali Taş da bu konudan bir hayli rahatsız. O da bizim gibi sıkıntının büyüdüğünü ve yetkililerin acil önlem alması gerektiğini söyledi." Maalesef oturma alanlarına verilen izin sonrasında tavuk çiftlikleri çevreye bir hayli zarar vermiş. Umarım bir çözüm bulunur, bu çiftlikler yerleşim alanlarının olmadığı bölgelere aktarılır. Köşemize yazdık, çözüm bulunacağını umut ediyoruz.

NARENCİYE BAHÇEMİZE GİDEMİYORUZ
Mersin'in Tarsus ilçesinden bir şikayet aldım. Okurumuz, "Kavaklı Mahallesi Berdan Irmağı kenarında bulunan narenciye bahçemizi esrarcılar mesken edinmiş. Ne kendimiz ne de ailemizle kendi bahçemize gidemiyoruz. Birçok kez 155 polisi aramamıza rağmen ya memur arkadaşlar gelene kadar gidiyorlar, ya da onları görür görmez kaçıyorlar. Birçok kez bahçe evimizin kapılarını kırıp su motorları, kaynak makinesi gibi aletlerimizi çaldılar. Şikayetçi olmamıza rağmen netice değişmedi. Aynı şahıslar aynı şeyleri yapmaya devam ettikleri gibi bir de bıçak ve sopalarla üzerimize gelip 'Sizi öldürürüz buraları yakar, yıkarız' gibi tehditler savuruyorlar. Bu şahıslar burada esrar içiyor, ticaretini yapıyor ve yanlarında 15-16 yaşlarında kızlar getirip hem ilişkiye giriyor hem de pazarlıyorlar. Bu sorunu nasıl çözebiliriz, illa birilerinin ölmesi mi gerekiyor?" Durum vahim, gerçekten insanlar mallarıyla rezil oluyor. Önlem alınması gerekir.

GÜLMECE
Temel ölmüş. Mezar taşında şunlar yazılıymış: "Öleceğim dedum dedum inanmadunuz. N'oldi?"

Yaşadığınız kentte, oturduğunuz mahalle ve sokakta hangi sorunu yaşıyorsanız bana yazın, çözüm bulalım Fax: 0322 459 84 20

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Melih ABi: Tavuk çiftlikleri mahalle sakinlerini perişan etti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN