Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kültür Bakanı Çelik Ceyhan'da iftar yaptı

Giriş Tarihi: 22.7.2014

Ceyhan Belediye Başkanı Alemdar Öztürk, iftar programına katılan Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik'e 01 numaralı Ceyhanspor forması hediye etti

Kültür ve Turizm Bakanı Adana Milletvekili Ömer Çelik, Ceyhan Belediyesi'nin Bota Mahallesi'nde düzenlediği iftar programına katıldı. Belediye Başkanı Alemdar Öztürk, Bakan Çelik'e üzerinde "Ömer Çelik" yazan Ceyhanspor forması ve atkısı hediye etti. Bakan Çelik konuşmasında Cumhurbaşkanlığı seçimi ve Gazze'de İsrail'in yaptığı katliamlara değindi.

ANADOLU'NUN DEĞERLERİ
Çelik, Türkiye tarihinde ilk defa halkın kendi cumhurbaşkanını seçeceğini belirterek bunu da AK Parti hükümetinin sağladığını ifade etti. Çelik, "Cumhurbaşkanlığı makamı seçilmiş hükümetler üzerinde vesayet makamı olarak kurgulanmıştır. Geçmişte kısmen de olsa merhum Cumhurbaşkanı Turgut Özal bu vesayeti kırmaya çalıştı. Sayın Cumhurbaşkanımız Abdullah Gül ise bu vesayeti ortadan kaldırdı. Çatı aday, bir elinde Türk Sol dergisi diğer taraftan da radikal sol parti ile iş birliği yaparak gelip Anadolu'nun Cumhurbaşkanı adayı oluyor, Anadolu'nun değerleri bunu kabul etmeyecektir" dedi.

HESABINI VERECEKLER

Gazze'de İsrail tarafından gerçekleştirilen ve yüzlerce masumun hayatını kaybettiği katliama da değinen Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik sözlerini şöyle tamamladı: "Bu mübarek Ramazan ayında içimizi acıtan haberler, Gazze'den geliyor. Başbakanımız ve AK Parti olarak bu katliama karşı açık bir şekilde sesini yükseltiyor. Gazze'de masum insanlar, çocuklar katlediliyor. Bu zulmü yapanlar bir gün bunun hesabını da verecektir. Gazze'de bombalanan sadece Filistinliler değil insanlıktır, insanlığın haysiyetidir, insanlığın şerefidir."

BİZİ HİÇ YALNIZ BIRAKMIYOR

Ceyhan Belediye Başkanı Alemdar Öztürk ise her zaman Ceyhan'a ve Ceyhanlıya yakın ilgi gösteren ve Ceyhan'la ilgili her türlü desteği sağlayan Bakan Ömer Çelik'e teşekkürlerini ileterek "Sayın Bakanımızı Ceyhan'da ağırlamak onur verici. Bu mübarek Ramazan iftarında aramızda olduğu ve bizleri yine yalnız bırakmadığı için kendisine çok teşekkür ediyorum" dedi. Programın sonunda Bakan Ömer Çelik'e günün anısına plaket ve el işleme bir kilim ile 'Ömer Çelik' yazılı Ceyhanspor forması armağan edildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kültür Bakanı Çelik Ceyhan'da iftar yaptı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN