Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Mersin halkı doğalgazı sevdi

Mersin'in şehir içi doğalgaz dağıtım ve işletmesini üstlenen Aksagaz'ın abone sayısı 31 bini buldu

Giriş Tarihi: 22.7.2014
2008 yılında alınan lisansla Mersin'in şehir içi doğalgaz dağıtım ve işletmesini üstlenen Aksagaz, bu tarihten itibaren altyapı çalışmalarıyla birlikte abone kabul etmeye başladı. Bu süre içerisinde gelinen noktayı anlatan Mersin Bölge Müdürü Serhat Kasapoğlu, "Doğalgazın ekonomisini, konforunu ve temizliğini Mersinlilerin hizmetine sunduk" dedi.

HEDEF 90 BİN ABONE

Alt yapı çalışmalarının hızla devam ettiğini belirten Kasapoğlu, "144 bin metre çelik hat, 390 bin metre polietilen hat, 147 bin metre servis hattı döşeyerek, 8 bin 400 binaya kutu koyduk. Yılsonuna kadar 100 bin metre polietilen hat ve bin 500 binaya daha ulaşmayı hedefliyoruz. 31 bine ulaşan abone sayımızı da yatırım tamamlandığında 90 bin seviyesine çıkarmayı hedefliyoruz" şeklinde konuştu.

66 MİLYONLUK YATIRIM

Geçen süre içerisinde 66 milyon liralık yatırım yaptıklarını kaydeden Kasapoğlu, "Aksagaz bünyesinde çalışan teknik personel, işbirliği içinde olduğu birçok altyapı firması, sayıları 400'ü bulan iç tesisat firması, üretici ve pazarlama firmalarıyla birlikte, yaklaşık 6 bin kişiye istihdam sağlanmıştır. Bununla birlikte Çukurova ekonomisine büyük katkı sağlamıştır ve bu katkı artarak devam etmektedir" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mersin halkı doğalgazı sevdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN