Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çelikcan'dan çevre yolu

Giriş Tarihi: 23.7.2014
TMMOB Jeoloji Mühendisleri Odası (JMO) Adana Şubesi Başkanı Dr. Mehmet Tatar ve Yönetim Kurulu üyeleri Meltem Akdoğan, İsmail Ergan ile Hande Gümüş, Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan'ı ziyaret etti. Ziyarette Başkan Çelikcan, kentte otoban dahil yolların yetersiz kaldığını, Adana'yı kurtaracak Güney Çevre Yolu'nun yapılmasına çalıştıklarını söyledi. Çelikcan, projeyi programa aldıklarını kaydetti.

D-400'E BAĞLANACAK
Çelikcan şöyle devam etti: "Şimdi kamulaştırmaya sıra geldi. Güney çevre yolu Sasa fabrikası civarındaki otobanın oradan başlayacak güneyden Adana'yı çevreleyerek Havutlu'nun oradan Mobilyacılar Sitesi ile Çimento Fabrikası'nın arasından İncirlik kavşağını geçince D-400'e bağlanacak. 6-7 adet kavşak Kuzey Güney aksında bu yola bağlanacak. Güney Çevre Yolu ile şehrin trafiği oldukça rahatlayacak. Adana'ya tramvay gibi toplu taşıma araçları entegre edilmeli. Toplu yaşam bölgelerine hizmet vermeli."

ADANA DEPREM KUŞAĞINDA

JMO Adana Şube Başkanı Dr. Mehmet Tatar ise ziyarette, zemin etüdü raporları konusuna değindi. Dr. Tatar, etütlerin daha önce oda denetiminden geçtiğini belirterek, belediye bünyesinde bu konuyla ilgili bir birimin oluşturulmasını önerdi. Tatar, "Mesleğimizin geleceği açısından bunu önemli buluyoruz. Danışıldığında oda olarak her türlü desteği severek veririz. Bilindiği gibi Adana'mız aktif fayzonların bulunduğu deprem kuşağında bulunuyor. Doğal afetlerde kayıpların yaşanmaması için jeoteknik- jeolojik etütler büyük önem arz etmektedir. Bina yapılacak yerlerin zemini bilinirse ve ona uygun binalar yapılırsa depremler de kayıplar en aza iner" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çelikcan'dan çevre yolu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN