Mersin'in sorunları çözüme kavuşuyor

Başkan Burhanettin Kocamaz, kısa sürede katı atık problemini çözeceklerini söyledi

Giriş Tarihi: 23.7.2014
Mersin Büyükşehir Belediye Meclisi toplantısında konuşan Başkan Burhanettin Kocamaz, geçmiş dönemde yapılan katı atık düzenli depolama tesisinden büyük rahatsızlık duyduğunu belirterek, "Burası düzenli depolama tesisi gibi gösterilse de bir vahşi depolama alanı" dedi. Büyükşehir Belediyesi'nin, daha önce lisanslı bir firmayla tıbbi atıkların yok edilmesine yönelik bir anlaşma yaptığı bilgisini veren Başkan Kocamaz, bu konuda yasaya uygun hareket edileceğini söyledi.

HAYVAN BArINAĞI

Hayvan barınaklarıyla ilgili de bilgi veren Kocamaz, "Orman İdaresi ile görüştük, yaklaşık 50 dönümlük bir alanı tahsis ettirdik. Toplanan hayvanların rahat hareket edebileceği geniş mekanları olacak. Hayvanlar sonsuza kadar orada kalmayacak. Kısırlaştırılması ve aşılanması gerçekleştirildikten sonra, barındığı yerlere bırakılacak. Bunu tamamen Büyükşehir'e bırakmak hem doğru değil, hem de yasal olarak mümkün değil. İlçe belediyelerinin üzerine düşeni yapması gerekiyor" diye konuştu.

MERSİN'İN KİMLİĞİ

Soli-Pompeipolis Antik Kent'in karadan ve denizden gezilebilecek hale getirilebilmesi için sütunlu cadde ve höyük bölgesinin sistematik bir şekilde açılması ve Soli- Pompeipolis kazısının yapılabilmesi için Soli-Pompeipolis Kazı Başkanlığı'na 651 bin TL nakit yardım yapılmasının kararlaştırıldığını da ifade eden Kocamaz, "Burası kentimize gelen turistlere Mersin'in kimliğini gösterecek" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mersin'in sorunları çözüme kavuşuyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN