Riskli dönem öncesi havadan denetleme

Giriş Tarihi: 23.7.2014
Sıcak hava nedeniyle orman yangınları için en riskli dönem olan ağustos ayı yaklaşırken, Mersin'in Erdemli ilçesi Orman İşletme Müdürlüğü tedbirlerini sıkılaştırdı. Orman içinde, olası yangınlara karşı oluşturulan su toplama havuzları ve göletlerin durumu, helikopterle havadan kontrol edildi. Erdemli Orman İşletme Müdürü Kenan Akduman, ilçe genelinde 11 su toplama havuzu ve 5 su göletinin bulunduğunu, ayrıca gerektiğinde vatandaşlar tarafından tarımsal amaçlarla oluşturulan havuz ve göletlerden de yararlandıklarını belirtti.

BU YIL TEHLİKE BÜYÜK

Helikopterle yapılan keşif uçuşunun amacının, havuz ve göletlerdeki su seviyesini kontrol etmek olduğunu kaydeden Akduman, "Bu dönem çok dikkatli olmalıyız. Bu yıl bahar yağmurları geç ve çok yağdığı için ormanlık araziler otlandı. Kuru otlar yangına davetiye çıkartır hale geldi. Onun için vatandaşlarımız daha dikkatli olmak zorunda. Pikniklerde ateşi tamamen söndürmelerini, cam kırıkları atmamalarını ve en ufak şüphede bizlere bildirmelerini istiyoruz" dedi.

BÜTÜN ÖNLEMLER ALINDI

Orman İşletme Müdürlüğü olarak orman yangınlarına karşı bütün tedbirleri aldıklarını, tatbikatlar yaptıklarını belirten Kenan Akduman, "Temennimiz Erdemli ormanlarında da Türkiye'nin diğer bölgelerinde de hiç yangın çıkmamasıdır" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Riskli dönem öncesi havadan denetleme
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN