Türkiye'nin en iyi haber sitesi

30 Mart bir milat

İskenderun'da halkla birlikte iftar yapan Cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, gördüğü ilgiden memnun kaldı

Giriş Tarihi: 24.7.2014
Cumhurbaşkanlığı seçimi öncesinde Türkiye turuna çıkan ve daha önce belirlenen yerlerde miting yapan Cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Hatay mitinginin ardından geldiği İskenderun'da Belediye Başkanı Seyfi Dingil ile makamında görüştü. Başkan Dingil'den kentle ilgili bilgiler alan Başbakan Erdoğan, "30 Mart İskenderun için bir milattır. 57 yıldan beri iktidar partisi ile tanışmayan İskenderun artık hizmetler şehri olacak" dedi.

YAKINDAN İLGİLENDİ
İskenderun Belediyesi tarafından düzenlenen ve yaklaşık 10 bin kişinin katıldığı iftar programına konuk olan Cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Erdoğan, İnegöl köfte, patates kızartma, pirinç pilavı, çorba, hurma, zeytin ve sütlü tatlıdan oluşan mönüden tattı. Anıt Alanı'nda düzenlenen büyük iftar sofrasının ev sahipliğini yapan Belediye Başkanı Seyfi Dingil ile eşi Feray Dingil, Başbakan Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan başta olmak üzere tüm konuklarla yakından ilgilendi.

İKTİDARLA BULUŞTU
Belediye Başkanı Seyfi Dingil, Cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı İskenderun'da ağırlamanın gururunu yaşadıklarını belirterek, "Başbakanım ilçemize hoş geldiniz, safalar getirdiniz. İskenderun'umuz 57 yıl aradan sonra iktidar partisiyle buluştu. Bu konuda emek veren herkese teşekkür ediyorum. Başbakanımızın ziyareti kentimizin makus talihinin yıkılışıdır. Bundan sonra İskenderun yatırımlarıyla, hizmetleriyle anılan bir kent olacak" diye konuştu.

DÖNÜŞÜMÜN MİLADI
On binlerce insanın buluşmasına yol açan iftar programını hazırlayan İskenderun Belediyesi'ne teşekkür ederek söze başlayan Cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Belediye Başkanımız biraz önce 57 aradan sonra iktidar partisiyle buluşmadan söz etti. Bu bir milattır. Bu bir yeniden dönüşümün, değişimin miladıdır. Bu vesile ile 30 Mart'ta tercihi AK Parti'den, hizmetten yana kullanan tüm İskenderunlu kardeşlerime şükranlarımı sunuyorum" şeklinde konuştu.

YATIRIMLAR SÜRECEK
İskenderun'un sadece sahil kordon boyu ile değil bütünüyle bir değişimi yaşayacağını vurgulayan Erdoğan, "12 yılda Hatay'ın tümüne 11 katrilyonluk yatırım yaptık. Bu artarak devam edecek. İskenderun'da devam eden projeler hızla tamamlanacak. Yeni yatırımların önü açılacak. Belediyenin daha iyi hizmet edebilmesi için her türlü destek sağlanacak" diye konuştu. Daha sonra belediyeye geçen ve Başkan Seyfi Dingil ile bir süre görüşen Erdoğan burada eşi Emine Erdoğan ile birlikte Ayşegül-Harun Fatih Kocaman çiftinin nikah şahitliğini yaptı. Çiftin nikahını Seyfi Dingil kıyarken, eski Adalet Bakanı Sadullah Ergin de hazır bulundu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
30 Mart bir milat
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN