Melih ABİ: Fındıkpınarı yaylası hizmet alamıyor

Giriş Tarihi: 24.7.2014
Mersin'den bir şikayet aldım. Okurumuz Fındıkpınarı'nda yaşadığı olumsuzluktan bahsetti. Diyor ki; Fındıkpınarı Mezitli Belediyesi'ne bağlandıktan sonra daha iyi hizmet alacağız diye çok sevinmiştik. Fakat beklentimiz boşa gitti. Doğru dürüst bir çalışma göremedik. Eskiden öyle ya da böyle yollara bir malzeme dökülür. Kışın çok sert geçen yaylamızda yazın yol su gibi sıkıntılar yaşamazdık. En çok üzüldüğümüz konu ise; biz hizmet gelmedi diye düşünürken bazı yerlerde yolların asfaltlanması. Araştırdım, buraların belediyede üst düzey memurların evlerinin bulunduğu yollar olduğunu tespit ettim. Şimdi ise kaldırım döşeme işlemleri bile başlatıldı. Bu mutlu azınlık dışında kalan yerler ise tozun toprağın içinde, çukurlarla dolu yollarda yayla mevsimi geçirmeye çalışıyor. Ben Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan beyin durumdan haberi olmadığını düşünüyorum. Asla izin vermez. Hizmet gidiyorsa her yere eşit gitmeli." Okurumuzun şikayetini köşeme taşıdım. İsmini saklı tutuyorum. Umarım diğer bölgelere de hizmet verilir.

YUMURTALIK'TA ELEKTRİK SORUNU
Adana'nın Yumurtalık ilçesinden bir şikayet aldım, Okurumuz Almanya'da yaşayan gurbetçi Nurcan Doğansoy. Diyor ki; "2006 yılından beri yaz aylarında tatilimi Yumurtalık'ta kendime ait evimde geçiriyorum. Ama her yıl geldiğimde mutlaka bir sorunla karşılaşıyorum. Su sorunu geçtiğimiz yıllarda çok büyük boyutlarda idi. Bu yıl da kesintiler oluyor ama geçen yıldan iyi. Ama başka sorunumuz var. Yahya Kemal Beyatlı Sokak'ta elektrik sorunu mevcut. Sokağımız çok karanlık. Dilekçe vermemize rağmen hala aydınlatma yapılmadı. Çünkü direk bile yok. Tatile mi geliyoruz, işkence çekmeye mi anlayamadık. Lütfen bu sorunlar bitsin artık" Okurumuzun şikayeti böyle. Elektrik sorununun çözüleceğini umut ediyorum.

GÜLMECE
Aldığı bilete büyük ikramiye çıkan Temel'i aylar sonra bakkal, kasap ve borçlu olduğu diğer esnaf yolda çevirir; "Ula Temel, sana büyük ikramiye çıktığı halde üç aydır niye borcunu ödemiyorsun?" "Zengin oldu, değişti demesinler" diye uşağum.

Yaşadığınız kentte, oturduğunuz mahalle ve sokakta hangi sorunu yaşıyorsanız bana yazın, çözüm bulalım Fax: 0322 459 84 20

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Melih ABİ: Fındıkpınarı yaylası hizmet alamıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN