Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Büromuza gelerek bizi tehdit ettiler

Paralel yapının ağına düşen Süren ailesi, başından geçenleri anlatınca bu kez tehdit edildi. Baba Fethi Süren: Zaman muhabiri dava açmakla tehdit etti

Adana'da paralel yapı tarafından sahte belgelerle dolandırıldığını iddia eden Aydın ve Levent Süren kardeşlerin, "Paralel yapı bizi mahvetti. Evimizi, arabamızı satıp borç ödedik. Hala da borç batağındayız" açıklamasından sonra Zaman gazetesi haberimizi yalanlamanın peşine düştü. Süren kardeşlerin babası Fethi Süren ile görüşüp, bu iddiaların asılsız olduğuna dair bir haber yapan ve haberimizi yalanlayan Zaman gazetesine baba Fethi Süren'in sözleri tokat gibi indi: "Gazetenin muhabiri gelip, paralel yapı ve Gülen'in adını kullandığımız için bizi tehdit etti. Amacımız bizi dolandıran ve şu an İstanbul'da yaşayan Mehmet Ali Bayram'ın cezasını çekmesi ve başkalarını dolandırmasının önüne geçilmesi."
TELAŞA KAPILDILAR

SABAH Güney'in 18 Temmuz Cuma günü manşetine taşıdığı olayda dershane işleten Aydın ve Levent Süren kardeşler, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın teşvikiyle özel okul açmak için harekete geçti. Tam bu sırada paralel yapının elamanları ortaya çıktı. Dolandırıldığını ve 600 bin lira borçlandıklarını söyleyen Süren kardeşler, bunun altında paralel yapının olduğunu iddia etti. Bu haber SABAH Güney'de, "Paralel yapı bizi mahvetti" başlığıyla manşetten yayınlandı. Telaşa kapılan paralel yapı ve Zaman gazetesi bu iddiaları çürütmenin yollarını aramaya başladı.

SÜREN AİLESİ TEPKİLİ

Gazete ertesi gün konuyu sayfalarına taşıdı ve "Paralel yapı bizi mahvetti haberine kaynağından yalanlama" başlığı ile bir haber yaptı. Zaman gazetesinde verilen haberde, Süren kardeşlerin babası Fethi Süren, dolandırıldıklarını ancak bunu yapanların paralel yapı ve Hizmet hareketi ile bir ilgisinin olmadığı yönünde açıklama yaptığı yer aldı. Bu haberi okuyan ve şaşkına dönen Süren ailesi buna tepki gösterdi. Baba Fethi Süren, Gülen cemaatinin sözcüsü gazetede yer alan iddiaların doğru olmadığını belirterek yaşadıklarını şöyle anlattı:

ELİYLE KOYMUŞ GİBİ BULDU
"Oğullarım Aydın ve Levent'in yaptığı açıklamaların gazetenizde yer almasından sonra Zaman gazetesi Adana Bölge Temsilciğinden arayan bir muhabir, dershanelerinin ve Fethullah hocanın adını kullandığımızı, bu iddiaları kanıtlayamamamız halinde bizi mahkemeye vereceklerini söyledi. Bu konuşmadan yaklaşık 30 dakika sonra muhabir dershanemize geldi. Kendisine adresimizi söylememiştik oysa. SABAH Güney'deki haberde de yoktu adres. Ama adamlar haberde yer almayan üçüncü oğlumun adını bile öğrenmişler. Bizi de eliyle koymuş gibi buldu. Hatta üçüncü oğlumu aramışlar bize öyle ulaştılar telefonla. Yapının organizasyonun büyüklüğüne bakar mısınız..."

BAŞIMIZA İŞ GELEBİLİR
Fethi Süren, "Dershanemizi elinde bir kağıtla gelen muhabir önce çocuklarımla görüşmek istedi. Kendisine benimle görüşmesi gerektiğini söyledim. Haberde ismi geçen dolandırıcı Mehmet Ali Bayram'ın Hizmet hareketi ile bir ilgisinin olup olmadığı hakkında kendi adamlarına sorduklarını ve ancak olumlu bir cevap alamadıklarını anlattı. 'İsmimizi vererek bizi karalamışsınız. Sizi biz batırmışız. Biz Kuran okumuyormuşuz. Eğer bunları ispat edemezseniz sizi mahkemeye vereceğiz. Başınıza büyük işler açılacak. Bütün cemaat hep birlikte dava açacak. Ona göre iyi düşünün' dedi ve gitti. Dolandırılan biziz, mağdur olan biziz. İnanın korkmaya başladık. Başımıza bir iş gelebilir. Bizim tek derdimiz, İstanbul'da yaşayan ve bizi dolandıran Mehmet Ali Bayram'ın cezasını çekmesi ve başka kişileri de dolandırmasının önüne geçilmesi" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Büromuza gelerek bizi tehdit ettiler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN