Gizem'in dosyası güvenlik için Manisa'ya nakledildi

6 yaşındaki Gizem'i kaçırıp bıçakladıktan sonra diri diri yakarak öldürdüğü iddia edilen Süleyman Akdeniz Manisa'da yargılanacak

Giriş Tarihi: 25.7.2014
Adana'da ablası ile evlenmesine izin verilmediği için 6 yaşındaki Gizem Akdeniz'i kaçırıp, cinsel istismarda bulunduktan sonra bıçaklayıp, diri diri yakarak öldürdüğü iddia edilen ve hakkında ağırlaştırılmış müebbet ve 26 yıla kadar hapis istemiyle dava açılan Süleyman Akdeniz (25) 889 kilometre uzaklıktaki Manisa'da yargılanacak. Yargıtay 5. Ceza Dairesi, dosyanın "Kamu güvenliği" gerekçesiyle Manisa Ağır Ceza Mahkemesi'ne gönderilmesine karar verdi.

"PİKNİĞE GİDİYORUZ"
Seyhan ilçesi Tellidere Mahallesi'ndeki evlerinin önünde 27 Nisan'da arkadaşlarıyla oynayan Gizem'i 'Pikniğe gidiyoruz' diyerek kandırıp, vahşice öldürdüğü iddia edilen güvenlik görevlisi Süleyman Akdeniz hakkında "Canavarca hisle veya eziyet çektirerek öldürme, çocuğu veya beden veya ruh bakımından kendini savunamayacak kişiyi öldürme, çocuğun cinsel istismarı, çocuğu cinsel amaçla hürriyetinden yoksun kılma" suçlarından ağırlaştırılmış müebbet ve 26 yıla kadar hapis istemiyle 7. Ağır Ceza Mahkemesi'nde dava açılmıştı.

YARGITAY KARAR VERDİ

Adana 7. Ağır Ceza Mahkemesi, kamuoyunda büyük infial uyandıran cinayet davasının "Kamu güvenliği" nedeniyle başka bir ilde yapılması için Adalet Bakanlığı'na yazı yazdı. Bir değerlendirme yapan Yargıtay 5. Ceza Dairesi, davanın "Kamu güvenliği" nedeniyle Manisa Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülmesine karar verdi. Karardan sonra dava dosyasının Manisa Cumhuriyet Başsavcılığı'na gönderileceği öğrenildi.

AKILLI RAPORU
Gizem'in katil zanlısı Süleyman Akdeniz, halen Adana Kürkçüler Cezaevi'nde tek kişilik koğuşta tutuklu bulunuyor. Adana Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'nde muayene edilip 'akıllıdır' raporu verilen Akdeniz, bir süre F Tipi Cezaevi'ndeki sünger odada da tutulmuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gizem'in dosyası güvenlik için Manisa'ya nakledildi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN